Bár Miskolcon javában tart a villamospálya rekonstrukciója, még mindig nem tudni, mi lesz a vonal meghosszabbításával . Az eredeti tervek szerint ugyanis a pályát tovább kellene építeni másfél kilométerrel Felső-Majláth felé. A projekt, amely során felújítják a teljes villamospályát ugyanis a vonalmeghosszabbítást is magába foglalja, annak idején ez volt az alapfeltétele annak, hogy pályázni lehessen az uniós forrásra.
A miskolci villamospálya rekonstrukció teljes beruházási költsége 38 milliárd forintból valósul meg. Annak ellenére, hogy a Zöld Nyíl Konzorcium úgy írta alá a szerződést a kivitelezővel, hogy a sínpálya továbbépítésére is szerződtek, most mégis egyre többet hallani olyan híreket, hogy az új városvezetés változtatna a terveken – olvasható a boon.hu-n.
Miskolcon legutóbb a múlt heti közgyűlési ülésen került szóba a pálya meghosszabbításának ügye, pontosabban az, hogy a Diósgyőrben élők tiltakoznak ellene. Kovács László képviselő (KDNP) hozta szóba, dr. Kriza Ákos polgármester pedig úgy válaszolt: szakértők vizsgálják a terveket, amint elkészülnek a változtatások, leteszik azt a közgyűlés elé. Az ülésen egy másik ügy kapcsán még azt is említette a polgármester, a város tervezi, hogy újragondolja a közlekedési koncepcióját.
A boon.hu írása szerint ez volt az első konkrét utalás arra, amit már egy ideje beszélnek Miskolcon: mégsem Majláth felé kellene meghosszabbítani a villamosvonalat. Állítólag azért vizsgálnák felül a korábbi terveket, mert a Diósgyőr-Majláth vonalon 600-800 ember „élvezné csak” az új villamos előnyeit. Ha viszont a Tiszai pályaudvar és Cementipari gépjavító között létező iparvágányt újítanák föl a pénzből, és a vágányt csatlakoztatnák az egyetemhez, (egyes elképzelések szerint a Vasgyárig is mehetne a villamos), akkor 10 ezres tömeg közlekedését oldhatnák meg. A Tiszairól az egyetemre egyébként így 8-10 perc alatt lehetne eljutni, míg most félórás az út a tömegközlekedési eszközökkel. Felvetődött, egy másik variáció is, miszerint a pénzből az elővárosi kötöttpályás közlekedést fejlesztenék, például a Tiszai, a Gömöri és a Vasgyár közötti útvonalat kötnék össze. A boon.hu Információja szerint jelenleg a megvalósítási tanulmány készül.
A hallottakat a boon.hu újságírói szerették volna megerősíteni, de a MVK Zrt. nem kívánt az ügyben nyilatkozni. Orosz Gábor, az önkormányzat sajtószóvivője viszont a közgyűlési ülésen elhangzottakat megerősítette. A sajtószóvivő elmondta, hogy szakértői csoport vizsgálja annak lehetőségét, hogy a tervezett pályameghosszabbítás nyomvonalát milyen alternatívákkal lehetne kiváltani, ezek a dokumentumok a napokban készülnek el. Megvizsgálják, azt is, hogyan módosíthatnák a szerződést, várják az üggyel kapcsolatban Brüsszel álláspontját is.
A vonalhosszabbítás tervei soha nem arattak nagy sikert. Már a korábbi városvezetés is többször kommunikálta úgy, hogy a pályarekonstrukcióra sosem lett volna pénze a városnak, így nem hagyhatta ki a pályázati lehetőséget. Ahhoz viszont, hogy hozzájuthassunk a pénzhez, hosszabbítani kell. A Diósgyőrben élők mindig is tiltakoztak a hosszabbítás ellen Szószólójuk az Árpád utcán élő Nagy József (mérnök-közgazdász), aki többek közt az ombudsmanhoz is fordult ügyükben. Szerintük ugyanis az út keresztmetszete túlságosan szűk ott, ahol majd a meghosszabbított villamospálya húzódik, emellett a közúti közlekedés sem fér el, dugóképző a szűkület. A probléma enyhítésére közgyűlési döntésre nyolc házat lebontatott a város Diósgyőrben, hogy a villamos jobban ki tudja kerülni a bérházakat .
Hogy pontosan merre is haladna ez az útvonal, a mai napig nem tudni – áll a boon.hu-n. Hiába szerepel a Zöld Nyíl Konzorcium és a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség között kötött támogatási szerződésben a vonalmeghosszabbítás (az MVK Zrt. honlapjáról letölthető a támogatási szerződés teljes szövege), de a boon.hu állítása szerint pontos részleteket eddig nem tudhattak meg róla, mert az illetékesek sosem kívántak az ügyben nyilatkozni.