Eric Schmidt, a Google távozó vezérigazgatója a müncheni DLD konferencián jelentette be, hogy az amerikai konszern európai munkahely-teremtési  programot indított.

Ezek egy jelentős részét Németországban teremtenék meg és a lépéssel az a céljuk, hogy elősegítsék, erősítsék európai gazdasági növekedési folyamatokat. A cégvezető ezután a technológiai

kérdésekre tért ki.

„Elérkezünk ahhoz a ponthoz, amikor már a technológia szolgál minket. Amikor még elkezdtem a munkámat, akkor én szolgáltam a számítógépet. A PC-k lehetővé fogják tenni, hogy azt tegyük, amit igazán szeretnénk és jobbá tehessük a világot. A jövőben a mobiltelefonok fogják a legfontosabb funkcióinkat ellenőrizni és az olyan internetes platformok, mint az Ushahidi hozzájárulhatnak az életünk javításához” – mondta a szakember.

A Google leköszönő vezérigazgatója kiemelte: a mai kor eszköze az okostelefon. A mobilinternet nyolcszor gyorsabban növekszik, mint a vezetékes társa. Éppen ezért azt javasolja a fejlesztőknek, hogy az „első a mobil” (mobile first) elvet érvényesítsék és az új szolgáltatásokat először a mobiltelefonokra alkossák meg. Schmidt hozzátette, hogy a közösségi webhasználat ellenére az online keresések is fontosak maradnak. Példaként az Androidos készülékekkel kapcsolatos tapasztalatokat említette: egyetlen év alatt a tízszeresére nőtt a mobil keresések száma.

Az Android egyébként igazi sikertörténet a vállalat számára, hiszen naponta átlagosan 300 000 új Androidos mobilt aktiválnak az emberek. A cégvezető kiemelte: mind a Long Term Evolution (LTE), mind a Cloud Computing kiemelten fontos technológia a jövő szempontjából.

„Egy olyan generációt látok felnőni, amelynek tagjai a web nélkül nem tudnának élni. A gyerekek vagy alszanak, vagy online vannak. A következő évek egyik fontos trendje éppen emiatt a tartalmak személyessé tétele lehet. Úgy vélem, hogy a számítási felhővel összekötött mobiltelefonok átvehetik az emlékező funkciókat, a számítógépek pedig mindent megjegyeznek majd, beleértve a felhasználók hangulatát is. Az okostelefonok hamarosan képesek lesznek előrejelezni, hogy az emberek hova akarnak menni és kivel szeretnének találkozni. Alapvetően a Google meg akarja takarítani a felhasználók idejét, hogy a legfontosabb dolgokkal foglalkozhassanak” – szögezte le a Google leendő elnöke.