Hét és fél évvel ezelőtt a TV2 tehetségkutatója, a Megasztár zsűritagjaként vált hazánkban széles körben is ismertté Bakács Tibor Settenkedő, akinek neve korábban újságíróként és zenei kritikusként csak egy réteg számára számított fogalomnak. Ám Bakács a kereskedelmi csatorna tehetségkutatójában végzett tevékenységével egy csapásra ismertté vált, így szalámitolvajlásának híre – mint azt a Blikk megírta, Bakács elismerte, hogy egy áruházlánc egyik üzletében korgó gyomorral magához vett kétezer forint értékben téliszalámit, ám fizetni nem volt hajlandó – cunamiként söpört végig nemcsak a magyar közvélemény, de kiváltképp a hazai sztárvilág körében.

Így hát jogos a kérdés: hogyan juthatott idáig a Settenkedő kritikus?

2004 áprilisában, nem sokkal az első széria vége előtt kiderült, az APEH letiltotta a zsűritag teljes fizetését, Bakács ugyanis hat éven keresztül nem fizetett adót és tb-járulékot.

– Olyan vállalkozó voltam, aki nem fizette be az adót, majd egyszer csak megjelent az APEH, és több milliót követelt, amely fillérre pontosan a Megasztárért kapott gázsimat jelentette – árulta el akkor a Tilos Rádióban. Így Bakácsnak nem volt más választása, ha egyenesbe akarja hozni az életét anyagilag is, akkor újabb szériát kell elvállalnia, még akkor is, ha egyre jobban lehetett tudni: nem ez az ő igazi közege.
Lejtőn. Az egykor ünnepelt tévésnek, Bakács Tibor Settenkedőnek már munkája sincsen

Alig telt el három év, kiderült, hogy Bakács Tibor magánélete is romokban, felesége elvált tőle, közös lányaik, az akkor 11 éves Kata és 13 éves Orsi lányát felváltva kezdte nevelni fogorvosként dolgozó volt nejével.

Nagy valószínűséggel a válás is alaposan megviselte, ráadásul egyre többször hangoztatta, hogy a kereskedelmi tévén való szereplése óta nem veszik komolyan mint újságírót.

Így az egykor ünnepelt tévés vidéki vagy határon túli magyar lapoknál kereste a szerencséjét, illetve próbálta a nagy dobást megtalálni a televíziózásban, ám Csiszár Jenővel és Wahorn Andrással közösen kiötlött műsorötlete már az elején megbukott.

Sokáig nem lehetett róla hallani, a Tilos Rádióban és a Klubrádióban lévő műsorán kívül néha-néha társadalmi ügyek melletti szószólóként feltűnt rendezvényeken, de feltehetően anyagilag is egyre lejjebb csúszott.

Legutóbb a Verebes István vezette Kabaré 24 színház egyik előadásában dolgozott Kormos Anett humoristával amolyan konferansziépárosként, ám tavaly ősszel ez a munkahelye is megszűnt.

– Már régen nem vagyok az a foglalkoztatott újságíró, aminek hisznek – mondta szomorúan még vasárnap lapunknak, ám hétfőn már hiába próbáltuk megkeresni, hogy tettének mélyebb okairól kérdezzük, nem sikerült elérnünk.

Blikk-információ