Második helyen végzett Németh Csaba miskolci ultramaratoni futó a hétvégén a Kanári-szigeteken rendezett Trans Gran Canarián, ahol 123 kilométeres távot kellett teljesítenie a versenyzőknek. Az 5-ös rajtszámmal induló magyar sportolót a spanyol Iturrieta tudta csak megelőzni.

A mezőnyben még egy magyar futó, Lőrincz Olivér indult a leghosszabb távon – ő a hatodik helyen ért célba. A 123 km hosszú pálya a tengerpartról indult, ezt követően az indulók félsivatagos sziklás hegyekre felfelé egészen 1192 méter magasságig kapaszkodtak fel, majd a cél újra a tengerparton volt. A szintkülönbség összesen 8500 méter. Az útvonal 80 százaléka ösvényeken, 17 százaléka földutakon haladt, és csupán 3 százalék aszfaltúton.