Egy sima és egy szoros mérkőzést hozott az OB I.-elődöntők első köre – csak éppen a z volt a szoros, amelyet előzetesen simának vártunk, és fordítva. A Miskolc a szezonban többször is elérte, hogy története legnagyobb sikeréről beszéljünk. Kedd este aztán csupán egészen vékony hajszál választotta el a borsodi csapatot a vitán felül világra szóló hőstettől. Bár amit elértek, az így is megsüvegelendő: hosszabbításra, majd büntetőkre kényszerítették a Sapa Fehérvár AV19 bár korlátozott, de mégis bivalyerős EBEL-csapatát. Már az első két menet is feszes volt jó darabig, ám később három góllal elhúztak a vendégek. A Jegesmedvék azonban előbb szépítettek két másodperccel a második harmad vége előtt, majd a 45. percben 8 (!) másodperc alatt egyenlítettek, 6-6 után Kevin Primeau-nak időt kellett kérnie. Az eredmény a rendes játékidőben és a ráadásban sem változott, végül Eric Johansson értékesítette a döntő büntetőt, 6-7. Tán nem túlzás mérget venni rá: garantált a telt ház a párharc pénteken esedékes harmadik fejezetére is. A nap másik összecsapásán az alapszakaszgyőztes Vasas HC lenullázta a második Dab.Doclert, 4-0. Folytatás szerdán, Fehérváron, illetve Dunaújvárosban.