A tervek szerint jövő héttől tíztagú bizottság tárgyal arról, milyen elégséges szolgáltatást kellene nyújtani a közmédiában, ha a szakszervezetek végül sztrájkot hirdetnének.
Még nincs megállapodás az idei bérekről, ezért jöhetne a munkabeszüntetés, amely érintené a Magyar Televíziót, a Duna Televíziót, a Magyar Rádiót és a Magyar Távirati Irodát is.
A Postai és Hírközlési Dolgozók Szakszervezeti Szövetsége (PHDSZSZ) képviseli a közmédiában dolgozók egy részét. Körülbelül 9 ezer tagja van, ebből nagyjából 1500-an dolgoznak a közmédiában. A szervezethez tartozik egyebek mellett a Duna Televízió Dolgozóinak Szakszervezete, a Televíziós Dolgozók Szakszervezete vagy a Magyar Rádió Dolgozóinak Szakszervezete. A Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alappal (MTVA) tárgyaltak az idei bérfejlesztésről, egyelőre eredménytelenül.
Nagy Attila, az MTVA gazdasági vezérigazgató-helyettesének pénteki közleménye szerint lezártnak tekintik a bértárgyalásokat. 1300 dolgozó esetében az új adószabályok miatt lesz bérkompenzáció, de az MTVA jövedelempolitikájának újragondolásához a menedzsment és a szakértői csapat időt kér. Ezt azt jelenti, hogy egyenlő munkáért egyenlő bérezést akarnak adni, valamint egységes javadalmazási rendszer kialakítására törekszenek, de a szakszervezetek szerinte ebben nem partnerek.
A szakszervezetek ezzel szemben arra hivatkoztak, hogy a bérkompenzációhoz eleve megkapta a pénzt az MTVA, ezért nem bérkompenzációról, hanem bérfejlesztésről ültek le tárgyalni. Lázár András, a PHDSZSZ vezetője a Független Hírügynökségnek pénteken azt mondta: a február elsejei bértömegre vetítve szeretnének bruttó 4-6 százalékos béremelést január elsejétől visszamenőleg, mivel az Országos Érdekegyeztető Tanács idei évre vonatkozó ajánlásában is ennyi szerepelt. Utána a bérek differenciálásról szeretnének tárgyalni, és ennek alapján dönthetnének arról, végül mennyivel emelik az egyes dolgozók fizetését.