Interaktív digitális könyv formájában , ingyenesen mindenki számára hozzáférhetők lesznek azok a tananyagok, amelyeket a Miskolci Egyetem két műszaki karának oktatói és kutatói fejlesztettek ki az elmúlt hónapokban; az anyagok digitalizálása a nyáron befejeződik.
Gácsi Zoltán, a műszaki anyagtudományi kar dékánja az MTI-vel közölte: a csaknem 100 milliós pályázat augusztus végén zárul, annak keretében a campus műszaki anyagtudományi kara, valamint a gépészmérnöki és informatikai kar közösen korszerűsíti a képzés feltételeit. Ennek érdekében kiemelt műszaki területeken oktatási-tanulási módszereket tökéletesítenek, digitális tananyagmodulokat dolgoznak ki, valamint adatbázisokat hoznak létre.
Hozzátette, hogy a Miskolci Egyetem a régió meghatározó felsőoktatási intézményeként a program kidolgozásával és megvalósításával javítja az észak-magyarországi régió gazdasági versenyképességét. A fejlesztések a térség fejlődése szempontjából kiemelt fontosságú műszaki területeket érintik: az anyagtudomány és a nanotechnológia, az energiafelhasználás, a korszerű vegyipari technológiák, az öntészet és metallurgia, a gépipari technológiák, a logisztikai hálózatok, a termék- és gyártóeszköz-fejlesztés, a termékbiztonság, a vegyipar és az energetika kérdését.
Tájékoztatása szerint e kiemelt területeken a két kar szakemberei a múlt év márciusától a bolognai folyamattal és a felsőoktatási törvénnyel összhangban lévő digitális tananyagmodulokat dolgoztak ki, valamint adatbázisokat hoztak létre. A részt vevő mintegy 160 szakember elmúlt 16 hónapban végzett munkája eredményeképpen 45 tananyag kidolgozása fejeződött be. A tananyagok digitalizálását és interaktív elektronikus könyv formájában való elkészítését a Nemzeti Tankönyvkiadó Zrt. konzorciumi partnerként végzi.
A dékán kitért arra: a kifejlesztett tananyagok a karok jelentős oktatási-képzési területét lefedik, s moduláris felépítésüknél fogva alkalmasak arra, hogy azokat a Miskolci Egyetemen folyó felsőfokú szakképzésben, alap-, mester- és doktori képzésben alkalmazzák.