A stratégiai partnerség célja a szakképzések megújítása annak érdekében, hogy naprakész elméleti valamint gyakorlati ismeretekkel rendelkező technikusokat és szakmunkásokat képezzenek a miskolci Andrássy Gyula Szakközépiskolában.
A megállapodás rögzíti a Bosch és Miskolc Önkormányzatának azon szándékát, hogy együttműködnek az ipar igényeihez alakított rugalmas szakképzési kínálat és a legkorszerűbb tananyagok kidolgozásában a felvételi eljárásoktól a vizsgáztatásig. A szerződés az összefogás általános elemeit rögzíti, és alapot biztosít ahhoz, hogy a Bosch és együttműködő partnere a miskolci Andrássy Gyula Szakközépiskola a képzési program részleteit tartalmazó szerződést megkösse.
„A Bosch Magyarország egyik legnagyobb munkáltatójaként a mérnökutánpótlás támogatása mellett fontosnak tartja a magas minőségű és célzott tudással rendelkező technikus és szakmunkás szakemberek képzését is.” – mondta Dr. Max Nitzsche, a Robert Bosch Energy and Body Systems Kft. igazgatója.
Az első „Bosch osztály” a 2012/2013-as tanévben indul gépgyártósori gépkezelő szakmunkás, és mechatronikai technikus specializációval. Az együttműködés következő lépéseként a Bosch az iskola képviselőivel közösen már idén szeptemberben felkeresi Miskolc tíz általános iskoláját, hogy megismertessék a program részleteit a szülőkkel és a gyerekkel. Az egyedülálló képzés keretében a Bosch nemzetközi szintű gyakorlati oktatást nyújt majd és a legmodernebb technológiával felszerelt tanműhelyt biztosít a diákok számára.
„Az Önkormányzat oktatási intézményével folytatott közös munkaterveink szerint elősegíti, hogy az észak-magyarországi régióban egyre több fiatal találjon a szaktudásának megfelelő munkát. A Bosch az aktuális munkaerő igényeinek megfelelően készen áll a végzett tanulók számára hosszú távú munkalehetőséget, ezáltal kiszámítható életpályát biztosítani.” – tette hozzá Horváth Attila, a Robert Bosch Power Tool Kft. ügyvezető igazgatója.
„Nagy öröm számomra, hogy Miskolc városa és a Bosch vállalatcsoport közötti együttműködés egy újabb, jelentős fejezete kezdődött el. Köztudott, hogy a munkanélküliség mellett több szakmában nincs megfelelő számú szakember. A legfontosabb feladat, hogy az iskolák képzési rendszerét a vállalkozások igényeihez igazítsuk, vagyis a város iskoláinak olyan képzéseket kell indítaniuk, amelyekre helyben igény van. Ezek a célok összhangban vannak a 2020-ig meghatározott Európai szakoktatási és szakképzési stratégiával is.” – mondta el Dr. Kriza Ákos polgármester a sajtótájékoztatón. „Ennek az együttműködésnek csak nyertesi lehetnek. A Bosch mellett nyertesei lesznek azok a fiatalok, akik európai szinten is keresett, biztos megélhetést jelentő képzettséget szereznek, de a legnagyobb nyertes a város lesz, hiszen a szakképzett fiatalok Miskolcon maradnak.”