Miskolcon az elmúlt három hét közbeszéde Földes Ferenc nevétől volt hangos. Így hívják ugyanis a város országos hírű gimnáziumát, melynek nevét a Fidesz Széchenyire akarja átkeresztelni. Az iskola egykori és jelenlegi diákjai aláírásgyűjtéssel tiltakoztak, melynek eredményeként negyvenezer miskolci vette védelmébe a Földes „márkanevet”.
Az intézmény épülete előtt tartott sajtótájékoztatón Szegedi Márton, a Jobbik miskolci elnök-frakcióvezetője elmondta, a Jobbik tudatosan tartotta magát távol a „Földes-vitától”, melynek kapcsán véleménye szerint mind a Fidesz, mind az MSZP nagyot hibázott. A Fidesz azzal, hogy diktatúrákhoz hasonlatos módon a miskolciak feje fölött akart dönteni ebben az alapvetően érzelmi kérdésben, a MSZP pedig azzal, hogy látványos vergődése közepette, szavazatszerzés reményében rátelepedett az ügyre.
A névváltoztatás körül kialakult, helyenként indulatos vita véleményünk szerint nem több, mint egy a városvezetés részéről jól időzített elterelő hadművelet, -, mondta Szegedi, utalva arra, hogy a Fidesz-KDNP frakciószövetség egy hónappal ezelőtt szavazta meg azt a kétmilliárdos megszorítást, melyből közel 900 millió forint a miskolci oktatást sújtja. Ehhez képest ma a közvéleményt nem az foglalkoztatja, hogy városunk oktatási rendszere túléli-e, és ha igen milyen károkkal a Fidesz rombolását – hangsúlyozta a politikus –, hanem az, hogy mi legyen a neve a Földes Ferenc Gimnáziumnak. Mindez azt jelzi, hogy a városvezetés sikeresen terelte el a miskolciak figyelmét a valós problémákról.
„Látni kell, hogy ma nem az a kérdés, hogy mi a neve a mögöttünk látható iskolának, hanem az, hogy lesz-e itt egyáltalán épület, és lesz-e benne oktatás az elkövetkezendő években”-hívta fel a figyelmet a frakcióvezető, majd felszólította a város fideszes polgármesterét, hogy a demokrácia jegyében tekintse magára nézve kötelező érvényűnek a lakosság véleményét, zárja le a Földes-ügyet egyszer s mindenkorra, és a műbalhék helyett koncentráljon Miskolc valódi problémáira.