Tagadta bűnösségét a MÁV  két egykori vezetője a Fővárosi Bíróságon pénteken megkezdődött büntetőperben, amely azért indult, mert az ügyészség kétezer – részben futásképes, vagy kis javítással azzá tehető – tehervagon ócskavasként történő eladását milliárdos hűtlen kezelésnek minősítette. A vagonok egy részét a DAM-ban beolvasztották. 

 

Kovács Imre elsőrendű vádlott 2003-ban, a vádbeli cselekmények idején a MÁV Rt. árufuvarozási üzletágát vezette, 2008 szeptemberében történt meggyanúsítása és két napig tartó őrizetbe vétele idején a MÁV Cargo vezérigazgatója, azután vezérigazgató-helyettese volt, majd a cég osztrák tulajdonba kerülése után a Rail Cargo Hungaria elnök-vezérigazgatója lett; e tisztséget jelenleg is betölti, ebbéli minőségében a magyar vasúttársaság egyik komoly partnere.

A vád szerint Kovács Imre és Lékai Gusztáv másodrendű vádlott, a vádbeli cselekmények idején a MÁV szolgáltatási igazgatója tettesként, Orosz Balázs harmadrendű, a vádbeli cselekmények idején a MÁV jogi igazgatója pedig bűnsegédként követte el az összesen legalább 1,2 milliárd forint vagyoni hátrányt okozó hűtlent kezelést.

Az első- és a másodrendű vádlott pénteken felolvasta terjedelmes írásbeli vallomását, amelyben tételesen próbálta cáfolni a felhozott vádakat, visszautasítva, hogy szándékosan a MÁV érdekeit sértette volna, kárt okozott volna a vasúttársaságnak, amely a perben érvényesíteni szeretné a bűncselekményekkel okozott kár miatti polgári jogi igényét.