A Miskolci Jegesmedvék a hétvégén  azon a zalaegerszegi tornán vesznek részt, amelyet a magyar és a szlovén szövetség közösen szervezett. A Jegesmedvék összeállítása igencsak érdekesen alakult, hiszen sérülés miatt Bonar, Láda P., Popovics és Chmelo, válogatottbeli elfoglaltság miatt pedig a két kapus, Budai és Gyenes sem tarthatott a csapattal. A Macik kapuját így az a Duschek Dávid védte, aki szinte pontosan egy éve nem játszott. A hiányzók helyét fiatalokkal töltötték fel, így élete első felnőtt mérkőzését vívhatta Üveges Gábor, Godó Dániel, vagy a Debrecentől kölcsönkért Mocsári Attila. Greg Lindqvist a mérkőzés előtt hangsúlyozta, hogy a tornán elért eredmény nem lényeg, most a hangsúly azon van, hogy a fiatalok minél több tapasztalatot szerezhessenek. Lendületesen kezdtek a csapatok, mindkét oldalon akadtak helyzetek, a vezetést mégis a Jegesmedvék szerezték meg. Az 5. percben, emberelőnyben egy kapu előtti kavarodás után Fodor volt eredményes (1-0). A miskolciak talán még a gólnak örültek, amikor a bedobás után Jakopic indult meg a koronggal és nem túl messziről szép gólt lőtt, kilenc másodperccel a miskolciak találata után (1-1). A 8. percben Ritó lőhetett, sőt a kipattanót is rátűzhette, ám nem lett belőle gól. A 12. percben egy kapu előtt eladott korong után Burazin lőtte ki a felső sarkot (1-2). A 15. percben Dubek cselezte át magát a szlovén védelmen, de fonák lövése kevéssel mellé ment. A 16. percben ismét eladták a miskolciak a korongot saját kapujuk előtt, a pakk Florjancic elé került, aki nagy gólt lőtt (1-3). Két gól a két kapuban A második harmad vehemensebben kezdtek a Macik, és több helyzet után a 6. percben sikerült is újabb gólt elérni: előnyben egy hátulról beadott korongot vágott a hálóba Dubek (2-3). A bedobás után megint nem figyeltek a védők, és fél perc múlva Bernik lőtt közelről gólt (2-4). A 12. percben egy Duschekről kipattanó korongot ismét Bernik vágott azonnal a hálóba (2-5). A 16. percben egy hasonló gólt értek el a miskolciak: a kapusról oldalra pattant ki egy lövés, és a jókor érkező Sijka közelről az üres kapuba emelt (3-5). Tinédzser miskolci gól A harmadik harmadban a 9. percben Jakopic maradt üresen a kapuvasnál, és a megkapott korongot könnyedén tuszkolta a gólvonal mögé (3-6). A 14. percben egy lövés kijött Duschekről, és az ismétlést Burazin nem hibázta el (3-7). A 16. percben emberelőnyben Ulaga lőtt gólt közelről (3-8). Fél perccel később késleltetett kiállításban Mocsári Attila élete első felnőtt mérkőzésén meglőtte első gólját (4-8). A két sornyi tinédzserrel felálló Miskolc kemény, harcos mérkőzésen maradt alul a jól játszó Ljubljanával szemben. A Miskolc legjobbja Godó Dániel lett. Jegyzőkönyv Miskolci Jegesmedvék – Olimpija Ljubljana 4-8 (1-3, 2-2, 1-3) Zalaegerszegi Jégcsarnok 50 néző V: Varjú, Kovács, Soós Gól: Fodor, Dubek, Sijka, Mocsári ill. Jakopic (2), Burazin (2), Florjancic, Bernik (2), Ulaga Kiállítás: 18 perc illetve 16 perc MJJSE: Duschek – Túróczy, Budai, Üveges, Szilágyi, Saluga, Ritó, Jarabek, Tóth-Jávor, Mocsári, Dubek, Urbán, Fodor, Mokrai, Godó, Miskolczi, Lindgren, Orosz, Sijka, Rafaj, Nagy (k). Edző: Greg Lindqvist. Olimpija Ljubljana: Boh – Zajc, Bernik, Klavzar, Florjancic, Jakopic, Rezek, Stan, Ulaga, Burazin, Anzeljc, Emersic, Sotlar, Scap, Prusnik, Zidan, Truden, Zore (k) . Edző: Zajc Bojon. Greg Lindqvist: – Tíz 20 év alatti játékossal léptünk ma jégre, és ez sajnos érződött a védekezésünkön. A fiatalok most a saját bőrükön érezhették, hova kell fejlődniük. Zajc Bojon: – Hallottuk, hogy a Miskolc jó csapat, így készültünk ellenük. Kemény mérkőzés volt, amelynek végén megérdemelten nyertünk. Ma mi voltunk a jobb csapat. A tudósítás a Chipland Kft. támogatásával jött létre.