Az elsőrendű és a másodrendű  vádlottat két-két év börtönbüntetéssel sújtotta a Bálint Tibor bíró vezette büntetőtanács, amely az ítélet végrehajtását mindkét vádlott esetében négy év próbaidőre felfüggesztette. Az ügy harmadrendű vádlottját vesztegetés miatt – három év próbaidőre felfüggesztve – egy év tíz hónap börtönbüntetésre ítélte a Nyíregyházi Törvényszék.

 

A tényállás szerint a két pénzügyőr harmadik, vád alá nem helyezett társukkal együtt 2010. november 2-án a tiszadadai piacon járőrözött, amikor észrevették, hogy a harmadrendű, árusként dolgozó vádlott 33 pár, hamisnak tűnő márkajelzésű cipőt kínál megvételre. Az ellenőrzés során a harmadrendű vádlott felvetette a pénzügyőröknek, hogyan lehetne „elintézni” azt, hogy ne induljon ellene eljárás. A kérésnek eleget téve a pénzügyőrök az ellenőrzésről szóló jegyzőkönyvet úgy állították ki, mint ha a hamis lábbelit a nyíregyházi piacon foglalták volna le.

Az általuk aláírt jegyzőkönyvben mindössze három pár cipő lefoglalását szerepeltették; a többi lábbelit elszállították a helyszínről, majd egy nyíregyházi telephelyre kivitt autóban hagyták. A cipőket a pénzügyőrök egymás között akarták elosztani, de harmadik kollégájuk időközben bejelentést tett az esetről.

A bírósági eljárásban a munkaviszony alól felfüggesztett elsőrendű és a pénzügyőrség testületéből korábban önként kilépő másodrendű vádlott is beismerte a bűncselekmény elkövetését. A bíróság felfüggesztett szabadságvesztés kiszabását tartotta indokoltnak, mellékbüntetésként pedig mindkét vádlottat pénzbüntetéssel és vagyonelkobzással sújtotta. A harmadrendű vádlottat korábban pénzbüntetésre ítélte a Nyíregyházi Városi Bíróság, áru hamis megjelölése miatt.

Az ítélet kihirdetése után az ügyész, valamint a vádlottak és védőik egyaránt három nap gondolkodási időt kértek, a meghozott határozat így egyelőre nem jogerős.