Az Uj Péter által a mostani vezetés előtti időszakban  sikeresen leszarozott tokaji bornak  próbál piacot építeni a Tokaj Kereskedőház Kínában. Egyelőre még kevés palack fogy a lakosság létszámához, és a Tokaj Kereskedőház termeléséhez viszonyítva is, de a cégnél bizakodnak a dinamikus piacépítésben.

 

A Tokaj Kereskedőház (TK) a megerősödő, jómódú középosztály és a nyugati kultúra zászlóshajóiként számon tartott, európai luxus termékeket mind inkább kereső, tehetős vállalkozói rétegre alapozza stratégiáját, tudta meg az eszakhirnok.com Dr. Kiss István vezérigazgatótól. Lapunknak elmondta, sikerült azonosítani, megtalálni és kiépíteni fenntartható, megbízható üzleti kapcsolatokat több kínai üzleti partnerrel, emellett a  legnevesebb helyi borversenyeken elért kimagasló eredményeknek hála, a Tokaji bor lerakta a névjegyét.

Az erőfeszítések eredményeként a kezdeti, csupán shanghai jelenétet követően immár Pekingben és Shenyangban is elérhetőek, a tokaji borokból (a tradicionális Tokaji termékeket, úgymint a Tokaji Szamorodni, a különböző puttonyszámú Tokaji Aszúk, illetve a Tokaji Essencia) tavaly 100 ezer palackot adtak el, ami még a külföldre 4-4,5 millió palacknyi bort forgalmazó a TK életében sem számottevő. De az elmúlt, csupán néhány év során a borászat palackos export árbevételének országok szerinti rangsorában a kínai piac villámgyorsan a 6. helyre jött fel. Az viszont tény, hogy a cseh és szlovák eladások is meghaladják őket. A vezérigazgató szerint az mindenképpen ígéretes a jövőre nézve, hogy míg az EU országaiban a borpiac általánosságban zsugorodik, addig a borászat kínai forgalma képes volt két számjegyű növekedési adatokat teljesíteni az elmúlt években. A piacfejlesztések hatására immár 5 kontinens több mint 30 országában érhetőek el a TK borai. 4-4,5 millió palacknyi bor kerül olyan fogyasztók poharaiba, akik nem Magyarországon élnek.