Balogh Beáta, két középiskolás fiatal édesanyja elmesélte, egyik gyermeke álma az, hogy tanár legyen, attól tart azonban, hogy ez nem valósul meg a mostani tervezett változtatások miatt. Egyre magasabb ponthatár, egyre kevesebb hely, hallgatói szerződés – sorolta félelmeit.
Szűcs Tamás munkája révén a középiskolai tanár perspektívájából közelítette meg a kérdést. Egy okos, de szegény sorból származó diák példáját hozta fel, akinek tervei voltak, tudta, mi akar lenni, de a tavalyi, közgazdasági és jogi férőhelyek megnyirbálása teljesen elbizonytalanította.
– Úgy gondolom, fontos üzenet a kormány felé, hogy az embereket is kell nézni, nemcsak a paragrafusokat. Ha egy jogszabály azt üzeni: „nincs utad, megnehezítem a helyzeted”, akkor az rossz üzenet – fogalmazott, hozzátéve, a hallgatók követelései közül egyet-kettőt tudna vitatni. Üdvözölte ugyanakkor azt a magatartást, hogy a diákság „nem legyint rá” a dolgokra, hanem „megpróbál fellépni ellene”.
A középiskolai tanárt egy egyetemi oktató, Fazekas Csaba egyetemi docens követte. Megemlékezett az elmúlt hetek eseményeiről, majd rátért a mostani helyzetre. Elmondta, félelmei vannak a bejelentett keretszám-eltörlés kapcsán, mivel korábban a tandíj eltörléséről is beszéltek többek között. Aggodalmát fejezte ki a kapacitások, a felsőoktatási helyek számát, illetve a finanszírozást illetően is-írja a minap.hu