Miskolc közvetlen közelében nincs atomerőmű vagy vörösiszap kazetta, ennek ellenére a legveszélyesebb magyar város. Viszont erről a lakosság szinte semmit nem tud, állítja egy névtelenséget kérő szakember.
A víz pusztításáról bárki meggyőződhetett az utóbbi években, amikor Zsolcát elmosta a víz, hogy nem voltak halálos áldozatok, az csak a véletlennek tudható be. (Az árvíz kialakulásának okait évek óta vizsgálja a rendőrség, eddig nem sok sikerrel. ..) A környéken található Auchant és a Decathlont csak csónakkal lehetett megközelíteni 2010-ben.
Miskolcon, a Bükk felé lakókat a villámárvizek is fenyegetik. A fotó, amelyen kenuznak a Kilián lakótelepen, bejárta a sajtót, az pedig, hogy Hámorban az utcán zúduló vízből kézzel lehetett pisztrángot fogni, ezek után már nem okozott meglepetést. Intenzív eső után a hegyekből lezúduló víznek már volt halálos áldozata, miután egy suvadás után összedőlt egy ház a városban a Bábonyibérc térségében 2010-ben. Komoly veszélyforrás az is, hogy a Bükk útjai mentén (Lillafüred, Hámor) sok a meglazult szikla, amelyek időről időre megindulnak lefelé… Sok pénz kellene a kövek stabilizására. Ómassán már előfordult, hogy a leomló kövek egy ház belsejében kötöttek ki. A bükki kisvasút-vonal műszaki állapota sem lehet a biztonság csúcsa, bár lassan közlekednek a vonatok, de van néhány kisebb-nagyobb völgyhíd az útvonalon…
A hirtelen lezúduló eső 2012-ben is okozott meglepetéseket. Sárlavina indult Létrástetőről
a Hámori-tó irányába, egy völgyön keresztül. A fákat, hatalmas köveket is magával ragadó lavina többször áthömpölygött a közúton, a méreteket látva akár egy buszt is elsodort volna, ha éppen ott járt volna. A lezúduló sár a Hámori-tó partján (a Csónakháznál) vesztett lendületéből. Egy szakember szerint, ha a tóban landol a nagy tömegű áradat, egy cunami révén akár gátszakadáshoz vezethetett volna. (A Hámori-tó völgyzáró gátjának megsemmisülése, megrepedése a 2010-es nagy miskolci árvíz idején is többször felmerült, mint lehetséges veszélyforrás.) Mivel a szűk völgykijárat miatt a lezúduló víz lassan tudná elhagyni a területet, több száz emberélet van veszélyben. Állítólag vannak olyan számítások, hogy egy rövidebb időre 6 méteres víz alá kerül a hegyi falu gátszakadás esetén.
Nem érezhetik biztonságban magukat a belvárosban élők sem. A Sajó-völgyében található vegyiüzemekben (Kazincbarcika, Sajóbábony) használnak, gyártanak olyan vegyi anyagokat – klór, ammónia, vinil-klorid, szénmonoxid – amelyek közül egyesek már bizonyítottak a harcmezőkön is… Az uralkodó szél iránya csak rontja a helyzetet. A rengeteg vegyi anyag, amelyeket átszállítanak közúton, Miskolcon is komoly kockázatot rejtenek. Az etilén kilója kétszeres mennyiségű robbanóanyagnak felel meg. Hol van Miskolc legveszélyebb pontja, kérdeztük a szakembert? A Búza-téri csomópont, kaptuk a választ. Itt érkezhetne a városba egy esetleges vegyi szennyeződés Barcika felől, de a hatalmas átmenő forgalomban található veszélyes szállítmányok is itt haladnak át. Volt már példa arra, hogy egy robbanóanyagot szállító autó a teljes rakományát leterítette a Pláza elé. Sokan fel voltak háborodva, amikor egy fél napra lezárták a környéket, hogy összeszedjék a cuccot…
Az elmondottak alapján a cikk szerzője azt gondolja, hogy egy veszélytelen helyen lakik, a Népkertnél. Se víz, se sziklák, Barcika messze van…
A nyugalomra semmi ok mondja a szakember. Ha a közeli Rendező pályaudvaron elszállna egy foszgén szállítmány, akkor az itt és az Avasi-lakótelepen fog pusztítani…
Figyelem! Az alábbi, a cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem az eszakhirnok.com nézeteit tükrözik. Mi a hírt/eseményt közöljük, a kommenteket nem tudjuk befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.