Keményebben fogalmazott a sajtótájékoztatón Csiba  Gábor, ahol megjegyezte: le kell söpörni az ellenzőket az asztalról, mert, aki ezt ellenzi, az a beteg ellen van. Kijelentette, nem volt korábban sem két stroke központ Miskolcon, csak egy, a megyei kórházban. Ha valaki a legjobb és korrekt ellátáshoz akart jutni, akkor a megyeibe kellett, hogy kerüljön, a beteg össze-vissza utaztatása pedig csak az életét, vagy az agyi érkatasztrófa utáni gyógyulását, a későbbi életminőségét befolyásolta, kockáztatta. Véleménye szerint ez is bizonyítja, hogy szükség van az átalakításra.

 

Ezt a véleményt erősítette meg Sélleiné Márki Mária is, aki szerint nem mindegy, hogy egy stroke-on vagy szívinfarktuson átesett beteg milyen minőségben tudja az életét ezek után élni. Ezt pedig nagyban befolyásolja, hogy milyen gyorsan kerül a megfelelő ellátást biztosító intézménybe. Az OEP ezért is támogatta az akkut szívizominfarktus kapcsán például az új haemodinamikai laborok létesítését, amellyel a gyors ellátás országos lefedettségűvé vált. Illetve hét új intézmény kapott jogot a stroke gyógyszeres kezelésére, melynek köszönhetően háromszorosára nőtt az érmegnyitó kezelések száma. Annak azonban nincs értelme, hogy két ilyen intézmény legyen egymás közelében, tette hozzá a főigazgató.

A gyógyszerek lehetőséget adtak, az átalakításnak köszönhetően pedig az aranyórán belül megkapja a beteg a megfelelő ellátást, tette hozzá Csiba Gábor. Szívkatéterezésre is csak a megyei kórházban van lehetőség, így, ha máshová viszik a beteget, akkor csak kárt okoznak neki.
– Aki ez ellen tüntet, az azért tüntet, hogy a beteg ne gyógyuljon meg és béna maradjon – fogalmazta meg kemény véleményét a főigazgató főorvos. minap.hu