A sajtóból értesültem a demonstrációról – fogalmazott a közleményben. Folytatja, a demonstráció szervezői nem keresték meg, és nem tájékoztatták szándékukról, ezért kénytelen e formában kifejteni álláspontját.
Emelt fővel
Nem ért egyet a demonstrációval, fogalmaz, „különösen olyan ügyekben, amelyek egyértelműen szakmai érvek mentén dőlnek el. A Földes Ferenc Gimnázium közössége és személy szerint én is arra törekedtünk, hogy tisztán szakmai döntés szülessen az igazgatói pályázatok eddigi fordulóiban, és semmilyen politikai felhang se kapcsolódjon az eljáráshoz. Ehhez a jelenlegi pályázati folyamatban is egyértelműen ragaszkodunk” – írja. Hozzáfűzi, a jogszabályok alapján egy állami iskola intézményvezetőjének kinevezése kizárólag szakmai alapon történhet, bízik benne, hogy esetükben is így lesz. – A szakmai életutam, a vezetői tapasztalatom, valamint a megfogalmazott fejlesztési terveim alapján emelt fővel vállalom a megmérettetést. Szeretném megköszönni mindazok támogatását, akik eddigi tevékenységem alapján továbbra is mellettem állnak.
Az eljárás menete
Veres Pál részletezi azt is, hogy hogyan változott a fenntartóváltás következtében az intézményvezetők megbízásának eljárásrendje. A pályázatokat és az ezekről kialakított véleményeket esetükben a miskolci tankerület vezetője összegzi és továbbítja a minisztérium felé, ahol a vélemények mérlegelésével a miniszter dönt a megbízásról.
Szerinte egy demonstráció a döntéshozatal törvényes folyamatát nem bedolyásolja, legfeljebb hangulatot, indulatokat kelt, s megítélése szerint ez nem kívánatos. Ezért kéri a szervezőket, hogy „vegyék figyelembe a folyamat jogszerűségét, a köznevelési törvény szakmaiságot előtérbe helyező szellemiségét”, és álljanak el szándékuktól!