Együttműködési megállapodást kötött a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Kereskedelmi és Iparkamara (Bokik) és a megyei területi roma önkormányzat pénteken Miskolcon, elsősorban a foglalkoztatási helyzet javítása, az oktatás és szakképzés, valamint a vállalkozóvá válás segítése érdekében.
Bihall Tamás, a Bokik elnöke az együttműködés aláírását követően arról szólt: a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara május végén hasonló megállapodást írt alá az Országos Roma Önkormányzattal, ehhez csatlakozik most – az országban elsőként – a borsodi kamara.
Mind elmondta: a Bokik fontosnak tartja, hogy Borsod-Abaúj-Zemplén megyében, ahol magas a roma lakosság aránya, konkrét lépések történjenek a szegénység, az elmaradottság felszámolása érdekében.
Farkas Félix, a megye roma önkormányzat képviseletében úgy fogalmazott: a magyar gazdaság fejlődésének egyik alapja a kis- és középvállalkozások fejlesztése, amelyből a magyarországi cigányság nem maradhat ki.
Az együttműködési szerződés aláírásán Parragh László, a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) elnöke elmondta: három területre koncentrálnak. Az első a romák vállalkozóvá válása, a másik, hogy a szakképzést olyan irányba tereljék, hogy abba minél több cigány embert beemelhessenek, a harmadik feladat pedig csaknem egymillió ember elhelyezése a munkaerőpiacon. Ők azok, akik életkoruk, egészségi állapotuk miatt még képesek lennének dolgozni, de nem jutnak munkához – tette hozzá.