Idáig két alkalommal vették semmibe  a Földes Ferenc Gimnáziumra kiírt igazgatói pályázatot a fideszes többségű miskolci önkormányzatban, hiszen egyszer sem hirdettek nyertest. Az államosítás után ebben az időszakban kellene kinevezni az új igazgatót, amit véleményével befolyásolhatna a képviselő-testület, ám a grémium ezt a lehetőséget Csiszár Miklós jegyzőre testálta. Ő – a testület elvárásának megfelelően – a mindössze 3,5 százalék támogatottságot „élvező” pályázót jelölte alkalmasnak a jó hírű iskola vezetői posztjára.

 

Július 12-én ismét a miskolci Városház téren tiltakoztak helyiek, amiért a Fidesz-KDNP többségű városi önkormányzat Csiszár Miklós jegyzőre tolta a felelősséget a Földes Ferenc Gimnázium igazgatói jelölésénél. A képviselők indoklása szerint annyi történt, hogy a nyári szünet miatt közülük sokan elutaznak Miskolcról, így pedig nehézkes lenne a döntés.

A tüntetés szervezői viszont állítják: a hatalom mindent bevet, hogy a gimnáziumot 15 éven át – mint mondák: szakmailag jól – vezető igazgatót félreállítsák. Azzal érvelnek, hogy Veres Pál irányítása alatt végig az országos elitben foglalt helyet a Földes, a tanulók sikereket értek el a tanulmányi versenyeken és a diákolimpián is, de ez a város vezetését a legkevésbé sem érdekli. Az igazgató ugyanis egyszer rosszat szólt: amikor az oktatási intézmény nevét 2011-ben a Széchenyi ’56 Emlékbizottság javaslatára Széchenyire akarták változtatni, nem támogatta a tervet. Pedig a városban aláírásgyűjtés is indult a névváltoztatás ellen, ahol 40 ezren adták nevüket a Földesért.

 

Miskolcon az elmúlt évben két igazgatóváltás váltott ki ellenérzést szakmai és politikai berkekben, Az Avasi Gimnázium élére kinevezték Schmidtné Törő Máriát annak ellenére, hogy nem nyerte el a véleményező szervezetek támogatását. A Szemere Szakképző igazgatói posztjára pedig olyan pedagógust ültettek, aki egykor a Nagyváradi Líceumban Kriza Ákos polgármester iskolatársa volt. hvg.hu