Azt a négy famaradványt mutatják
be a Herman Ottó múzeum részeként kialakított új egységben, amelyet cukorban konzerváltak megtalálásuk óta, hogy évgyűrűszerkezetük megmaradjon. A Pannon-tenger Múzeumaként ismert épület a Herman Ottó Múzeum része, amelyet az intézményben alakítottak ki – mondta Pusztai Tamás, a Herman Ottó Múzeum vezetője az MTI-nek.
Az Őserdei ösvényeken – A bükkábrányi mocsári ciprus-erdő és kora című állandó földtörténeti és természetrajzi kiállítás a Pannon-medence 17 millió éves történetét öleli fel. A 7 millió éves bükkábrányi mocsárciprusok mellett 20 millió éves ősállatok és ősnövények maradványait, az emberi evolúció kezdetét képviselő 10 millió éves rudabányai előember csontjait, a miocén korban keletkezett nyersanyagok csaknem teljes arzenálját is megismerhetik a látogatók.
A Pannon-medencei vulkánosság, a földmágnesesség és a leletkonzerválás interaktív bemutatói mellett egy teljesen önálló szárnyban tekinthetők meg a Kárpátok ásványai, amelynek gyönyörű darabjait Magyarország második legnagyobb ásványgyűjteményéből válogatták össze a kiállítás rendezői.
A rendszeres és időszaki programok lebonyolítását 80 fős konferencia-, 40 fős vetítő- és 15 fős szemináriumi terem, valamint külön múzeumpedagógiai foglalkoztató segíti.
A beruházás mintegy 435 millió forintos európai uniós pályázatból készült el.