A galeri a világ minden

pontjára értékesíti portékáját, így természetesen Magyarországon is akadtak kuncsaftjaik. Köztük volt az a miskolci házaspár is, akiket nemrégiben füleltek le a zsaruk. K. Erik Kanadából hozta az ötletet.

 

– A fiatalember a családjával élt a tengerentúlon – tudtuk meg az ügy egyik nyomozójától. – Információink szerint ott ismerkedett meg azokkal az elkövetőkkel, akik a lopott bankkártyaadatokkal kereskedtek. Úgy tudjuk, egy honlapon árulták a neveket és a hozzá tartozó számlaszámokat, amelyeket aztán egy úgynevezett klónkártyával tudtak felhasználni a vásárlók.

 

 

 

A lopott adatokból készült kártyát vagy eladja a csaló, vagy maga használja tovább, mint ahogy a miskolci pár is tette

Az ügyeskedőknek nem volt nehéz dolguk, ugyanis még külön kártyát sem kellett okvetlenül gyártani: a meglévő bankkártyára is rá lehetett tölteni a lopott adatokat egy laptop segítségével. Ezekkel egészen addig lehetett vásárolni, amíg a számla eredeti tulajdonosának fel nem tűnt, hogy valaki dézsmálja a pénzét.

Mint megtudtuk, miután a pár hazatért Kanadából, főállásban kezdtek el foglalkozni a bankkártyák klónozásával. Rendeltek nyers kártyákat is, de saját kártyájukra is rámásolták a lopott adatokat. Állandó vendégei voltak a miskolci divatüzleteknek: pénzt nem tudtak felvenni, így vásároltak. A legyártott kártyákhoz ugyanis a PIN kódokat nem tudták megszerezni. Így is több százezer forintos számlákat csináltak a ruházati üzletekben, amikor a rendőrök elfogták őket, akkor is drága holmikban feszítettek.

A nyomozás gőzerővel folyik, a miskolci zsaruk több ország rendőrségével működnek együtt, hogy felgöngyölítsék a szálakat. Információink szerint az Interpol is vizsgálódik az ügyben. blikk.hu