Az LMP szerint a kormány és
Orbán Viktor miniszterelnök „fű alatt, sunyin próbál áttolni az országon” egy olyan atomerőmű-bővítést, amely mintegy egy évszázados nemzetközi függést eredményezne.
Szél Bernadett, az ellenzéki párt társelnöke szombati sajtótájékoztatóján kifejtette: a magyar gazdaság jelenleg nem tudná állni a paksi erőmű bővítésének költségeit, mint mondta, szerinte az orosz partner nyújtana megoldást mind az építésre, mind annak finanszírozásra.
Az országgyűlési képviselő emlékeztetett, hogy hétfőn azonnali kérdéssel fordult az ügyben a miniszterelnökhöz, amelyre Orbán Viktor „számos sebből vérző” választ adott – mondta. A képviselő cáfolta, hogy a kormányfő által hivatkozott 2009-es országgyűlési határozat felhatalmazást adna a kormánynak az erőmű bővítésére, szerinte a hatályos energiatörvény értelmében erre csak az Országgyűlés adhat jogosítványt. Az említett határozat csak a bővítés megfontolására adott lehetőséget – fűzte hozzá.
Ugyancsak felhívta a figyelmet egy 2008-as országgyűlési határozatra, amely környezeti, társadalmi, szakmai, gazdasági megalapozó vizsgálatokat kért a kormánytól az ügyben, valamint az ombudsman egy 2011 áprilisában született állásfoglalására, amely szerint a bővítésről szóló parlamenti döntés érvényességéhez szükség van egy stratégiai környezeti hatásvizsgálatra.
Szél Bernadett nemcsak a vizsgálatok elvégzését hiányolta, hanem azt is kifogásolta, hogy bár törvény írja elő, a kormány nem reagált az ombudsmani állásfoglalásra. Bírálta még, hogy bár a miniszterelnök nemzetközi útjain számol be külföldi partnereinek a bővítésről, a kérdésben szerinte egyedül az LMP akar tisztán látni, a többi frakció egyelőre nem járult hozzá ahhoz, hogy politikai vitanapot tartsanak erről, a kétharmados kormánytöbbség pedig leszavazta, hogy az ügyet a Ház fenntartható fejlődés bizottsága vizsgálja .