Az ország az elmúlt három-négy évben óriási
utat tett meg, és ha ezt a következő években is megteheti, Miskolc újból a magyar gazdaság egyik fellegvára lesz. – mondta Orbán Viktor, amikor megnyitotta a Takata japán cég gyárát. Az Orbán-kormány nem a magyar vállalkozásokat erősíti meg, hanem kedvezményekkel idecsábít külföldi cégeket. A Takata, mint minden más cég, bármikor itt hagyhatja Magyarországot, ha érdekei úgy kívánják. Magyarország jövőjét a magyar gazdaságra, a magyar termelőkre kell építeni, és nem a külföldi tőkére. A Munkáspárt ezért akar a parlamentbe menni.
Ti szavatok:
„Az ország az elmúlt három-négy évben óriási utat tett meg, és ha ezt a következő években is megteheti, Miskolc újból a magyar gazdaság egyik fellegvára lesz – mondta Orbán Viktor a Miskolc Városi Televíziónak adott interjújában, szerdán. A miniszterelnök, miután letette a japán Takata gyár több mint 20 milliárd forintból felépülő miskolci, járműipari biztonsági berendezéseket készítő gyárának alapkövét úgy fogalmazott: ez az alapkő Miskolc számára inkább mérföldkőnek tekinthető…A miniszterelnök szólt arról is, hogy Magyarországon több mint hétszáz olyan cég van, amely a járműiparhoz kötődik, ezek 115 ezer embernek adnak munkát. Hozzátette, hogy ugyanakkor a hagyományos, tradicionális iparnak is van jövője, bár ennek újraindítása sokkal nehezebb.”
Forrás: 2014. március 12., szerda (MTI)
Mi szavunk:
Borsod-Abaúj-Zemplén megye a szocializmus évtizedeiben a magyar nemzeti ipar egyik központja volt. Olyan ipari üzemek jöttek létre, illetve fejlődtek jelentős cégekké, mint a Borsodi Vegyi Kombinát, a Lenin Kohászati Művek, az Ózdi Kohászati Művek, a borsodi szénbányák, a DIMÁVAG, a Borsod Vidéki Gépgyár, a Hejőcsabai Cement- és Mészmű és som minden más. Az 1970-es években a borsodi iparvidék adta a magyar vegyipari termelés 30 százalékát, a vaskohászat 50 százalékát. A megyei ipar bázisán fejlődtek ki a megye nagy ipari városai.
A rendszerváltás tönkre tette a megyei ipar nagy részét. Ennek része volt az állami vállalatok felszámolása. Tömegessé és állandóvá vált a munkanélküliség, csökkent az itt élők életszínvonala. A nehézipar helyreállítására több lépés történt, de a válság továbbra is tart. Az ipar leépülése megmutatkozik Miskolc, Ózd, Tiszaújváros és Kazincbarcika arculatán is.
A BAZ megyében lévő működő tőke 73 százaléka magyar. A magyar vállalkozók zöme mikró-és kisvállalkozó, a jövedelmük 10 év alatt 80 százalékkal esett vissza.
Mit tesz az Orbán-kormány? Nem a magyar vállalkozásokat erősíti meg, hanem kedvezményekkel idecsábít külföldi cégeket. A Takata nem magyar cég, és soha sem lesz az. A Takata is, mint más külföldi cég, azért ruház be egy idegen országban, mert olcsóbbak a termelési feltételek (nyersanyag, energia, munkaerő) és így nagyobb a profit. A Takata, mint minden más cég, bármikor itt hagyhatja Magyarországot, ha érdekei úgy kívánják.
Magyarország jövőjét a magyar gazdaságra, a magyar termelőkre kell építeni, és nem a külföldi tőkére. A Munkáspárt ezért akar a parlamentbe menni.