Gúr Nándor, az MSZP alelnöke

, országgyűlési képviselő beszédet mond az MSZP helyi szervezete által szervezett fáklyás felvonuláson a nemzeti ünnep előestéjén, 2014. március 14-én Miskolcon. Az eseményhez csatlakozott a Demokratikus Koalíció és az Együtt-PM helyi szervezete is.  

Az MSZP alelnöke a Kossuth-szobor előtt összegyűlt mintegy ötszáz ember előtt arról beszélt, hogy 1848-ban az akkoriak azt akarták, hogy a Magyarországon élő emberek jobban éljenek.
„Itt az idő, talpra magyar, ez az ország nem Orbáné, ez az ország minden magyar emberé” – mondta, hozzátéve: április 6-án választhatunk, „tegyük meg, válasszunk”, hogy Magyarországon jobban, biztonságosabban lehessen élni, hogy ne a szegénységben és ne a félelemmel terhelt mindennapokban kelljen eltölteni az időt.
Az ellenzéki politikus kijelentette: április 6-a „vízválasztó” lesz Magyarország életében, mindenkinek, aki elégedetlen ennek a kormánynak a munkájával, el kell mennie szavazni. Úgy fogalmazott: most is időszerű az, amit 1848. március 15-én követeltek az akkoriak: felelős kormányt és sajtószabadságot.
Olyan kormányt akarunk, amely nem elvesz, nem kifoszt és elkoboz, olyan kormányt, amely nem parazita, élősködő, olyan kormányt, amely az emberért cselekszik – hangsúlyozta. Hozzátette: az a kormány, amely nem a nép érdekét szolgálja, „annak távoznia kell”. Ezt a kormányt el kell küldeni, ez a kormány nem az emberek javát szolgálja, ez a kormány élősködik – mondta.
Káli Sándor, Miskolc 2010-ig regnáló MSZP-s polgármestere a megemlékezésen úgy fogalmazott: „ez az ország ebben a formájában nem jó úton megy, ezért akarunk kormányváltást, ezért akarjuk azt, hogy akik úgy gondolják, hogy másképp kell csinálni, hogy a borsodi, miskolci embereknek is legyen jövője” (…), azok szavazzanak a váltásra.
Varga László, az MSZP országgyűlési képviselője, képviselőjelölt az országban elsőként Miskolcon, 1898-ban felállított egész alakos Kossuth-szobor előtt azt mondta: ezt a szobrot békében és együttélésben állította az akkori Miskolc, „az akkoriak értették 1848 üzenetét, azt, hogy legyen béke, szabadság és egyetértés”. Értették, mert összekötötte őket ez város – tette hozzá.
Az 1848-1849-es forradalom és szabadságharc évfordulóján tartott ünnepségen résztvevők ezután fáklyákkal a kezükben mentek el Deák Ferenc, Szemere Bertalan és Széchenyi István szobrához.