A Holcim továbbra is jogszerűtlennek és

 elfogadhatatlannak tartja, hogy a Magyar Cement Kft. múlt héten erőfölénnyel elfoglalta a Hejőcsabai Cementgyárat. A Magyar Cement Kft. hivatkozásával ellentétben sem a Holcim, sem az általa megbízott biztonsági szolgálat nem ismerte el a gyárfoglalás jogszerűségét.

A Miskolci Járásbíróság 2014. február 11-i végzésében elutasította a Magyar Cement birtokbavételi kérelmét, és végzésében Miskolc Megyei Jogú Város jegyzője sem minősítette jogszerűnek a gyárfoglalást. Határozatában azt mondta ki, hogy „a birtokvita elbírálása […] a bíróság hatáskörébe tartozik”.

A Holcim minden, de kizárólag csak törvényes eszközt megragad arra, hogy érvényt szerezzen a Miskolci Járásbíróság végzésének, bízva a magyar jogrendszerben.

A Holcim légből kapottnak tartja Kálmán János azon kijelentését, hogy a közeljövőben újraindítja a termelést a Hejőcsabai gyárban.

A Magyar Cement Kft hivatkozásával ellentétben sem 2013 novemberében, sem máskor nem született olyan bírósági határozat, amely feljogosítaná a Magyar Cement Kft-t az ingatlanok birtokba vételére, az erre irányuló kérelmeket a bíróság minden esetben visszautasította, a Magyar Cement Kft. birtokbaadásra vonatkozó viszontkereseti kérelmét a bíróság jogerősen felfüggesztette mindaddig, amíg a tulajdonjogi vitában (ami a birtokbaadás előkérdése) nem születik jogerős döntés.

A Legfelsőbb Bíróság 2010. november 15-i döntése óta a Holcim számos kísérletet tett arra, hogy a gyár üzemeltetése és a munkahelyek megtartása érdekében peren kívüli megoldást találjon a Magyar Cement Kft-vel. Sajnos azonban a jogi zsákutca megoldására tett javaslatai nem jártak sikerrel. A Holcim Hungária Zrt. majdnem egy éven át úgy fizette közel 150, a Hejőcsabai Cementgyárban dolgozó munkatársát, hogy a kialakult jogi patthelyzet következményeként le kellett állítania a termelést.