Egyrészt beindítanak egy elég nagy mértékű áfaemelést, Görögországban jelentősen megdrágul majd az élet.
Másrészt elindítják a nyugdíjrendszer átalakítását.
Ezeken kívül pedig garantálniuk kell a görög KSH függetlenségét,
és automatikus költségvetési kiadás csökkentő mechanizmusokat is be kell vezetniük.
Ha ezek megvannak, akkor dönthet úgy az Eurócsoport, hogy megadja a mandátumot az intézmények számára, hogy egyáltalán elkezdjék a tárgyalásokat az új mentőcsomagról. A döntésről a nemzeti parlamentek szavaznak, és az ESM-egyezménynek is meg kell felelni. Vagyis nem elég a görögök válallása ahhoz, hogy valóban pénzt is kapjanak, arra rá kell bólintania az érintett nemzeteknek is.

És akkor ezután jön majd csak a nagyja. A görög kormánynak számos területen kell majd reformokat végrehajtania. Be kell építenie a jogrendjébe egy sor uniós szabályt, amivel eddig elmaradt, beépíteni az OECD ajánlásait, felülvizsgálni a munkaerőpiaci szabályozást, rendbe szedni a bankszektort, végigvinni a nyugdíjreformot, hatékonyabbá tenni a közszférát. És nem utolsó sorban megkezdeni a privatizációt.
Az értékkel rendelkező görög vagyontárgyakat egy alapba rakják, majd pénzzé teszik. Ez lesz az egyik pénzforrása az új hitel törlesztéseinek, illetve az új hitelcsomag alatt ennek 50 milliárd eurót kell generálnia. Ebből 25 milliárd eurót a banki újratőkésítések visszafizetésére használnak majd fel, az alapban maradó összeg 50 százalékát az államadósság törlesztésére, a másik 50 százalékát beruházásokra használnák majd. index.hu