A rendszer akkor igazán hatékony, ha a Catapult-rendszerhez pulzusmérőket is használnak, így azt is követni lehet, mi történik a játékosok keringési rendszerével. Sokat elárul a fittségről, hogy egy sprint után mennyi idő alatt regenerálódnak, milyen gyorsan áll vissza a nyugalmi pulzus. Ezt is figyelve az edző dönthet a terhelés megváltoztatásáról, kiszúrhatja kit fenyeget túlterhelés, így ha jól olvas az adatokból az elemző szoftver segítségével, egy csomó sérülést megelőzhet.
Ebben nemcsak a pulzusmérés segíthet, az NFL-es Jacksonville Jaguar edzője, Tom Myslinski hozta azt a példát, hogy ha egy játékos jobb térde megsérült, akkor a visszatérése után mérni tudják, hogy milyen a gyorsulása jobb és bal lábról indulva. Ha a nagy a különbség, hiába érzi magát egészségesnek, még nincs kész a játékra.
Amerikában college csapatok is kipróbálták a rendszert, és meggyőző fejlődést értek el vele az edzéstervezésben. Míg korábban a Kentuckynál senki sem tudott 20 mérföld per óránál gyorsabban sprintelni, a catapultos edzések után már 21,7-re is képesek voltak néhányan.
Ha minden játékos mozgását egyszerre jelenítik meg grafikusan, akkor taktikai elemzéseket is lehet készíteni. Egy hőtérkép megalkotásával hamar kiderül, hogy milyen hibás mozgásokat végeznek a játékosok, milyen területeket nem futnak be a pályán.
A mozgáselemző rendszer igazán meccseken nyújthatna óriási segítséget, de a szabályok szerint a játékosok nem viselhetnek GPS-es jeladót sem ilyenkor. index.hu