Minél egyszerűbb egy hirdetés
megfogalmazása, annál egyszerűbben megy át az üzenete – adta meg a választ a főszerkesztő. – De fontos megjegyeznem, a kormánypárt népszavazási szlogenjei nem reklámok, sokkal inkább hirdetmények. Mint ahogy a közös képviselő üzen a lépcsőházi üzenőfalon a lakóknak: közgyűlés lesz… Itt is pontosan megmondták, mit kell tenni. Ezzel szemben a reklámokban kreativitás van, néha humorral dolgozik, a készítői arra törekednek, hogy a befogadónál elérjék az úgynevezett „aha” érzést, élményt. Ez most a népszavazásnál nem volt fontos, de a politikában egyébként is ritka a klasszikus reklámkreativitás, elmondják, mit kell tenni, és ennyi.
Román Balázs szerint a mostani népszavazásos kormánypárti kampány üzenete a félelemkeltés volt. „Sokféle megfogalmazásban, de azt sugallta, hogy veszély van” – fogalmazott a főszerkesztő.
– Ezzel szemben a Kétfarkú Kutya Párt kampánya idézőjelbe tette a kormány üzenetét, megpróbáltak rámutatni a kampány, a népszavazás abszurditására – vélekedett. – Sokszor túloztak, kikarikírozták a kormány hirdetéseit. Az ő kampányuk már élt a reklámszerű, kreatív eszközökkel. Ezek nem direkt üzenetek voltak, nem azt mondták, ne menjenek szavazni, de aki elolvasta, tudta, ez a mögöttes cél. Más ellenzéki plakátot nem nagyon láttam, talán még az Együttét, amin a középső ujjukat mutatták, ezen egyértelmű volt, tiltakoztak. északmagyar