A múlt köde. 2017. Miskolcon atomfegyveres támadás esetén merre van óvóhely?

… egyáltalán óvóhely

hol van?” – kérdezi az Északmagyartól egy előfizető, Németh Zoltán.
A II. világháború után épült lakóházak alatt kötelező volt életvédelmi létesítményt építeni…

– 2012 után a 350 négyzetméter alatti óvóhelyeket a katasztrófavédelem megszüntette, ezek nincsenek óvóhelyi listában, tartalmilag az önkormányzati tulajdonban lévő és korábban óvóhelynek minősített helyek a MIK Zrt. nyilvántartásában vannak – nyilatkozta a lapnak Alföldi Attila, Miskolc város közbiztonsági referense. – A II. világháború után épült lakóházak alatt kötelező volt életvédelmi létesítményt építeni, ami a romteher viselésére alkalmas, ezt oldotta fel 5 éve a katasztrófavédelem. Az 1950-es, ’60-as években épült helyek ugyanúgy funkcionálnak, azaz ha szükség lenne óvóhelyek kijelölésére, lenne ilyen hely.
Viszont szirénázást ne nagyon várjunk, hiszen ez a hanghatás a vegyi üzemek környékén kötelező, így Kazincbarcikán, Tiszaújvárosban és Sajóbábonyban hallhatnánk „vijjogást”.
– Miskolcon is van szirénarendszer, de nem üzemeltetik, mert pánikot keltene, – tette hozzá a szakember.
A cikk szerzője Juhász-Léhi riporte úgy tudja, hogy a „régi” miskolci Városháza alatti pince egykor központi egységként funkcionált. Ez a pince 1938-ban létesült, s itt kapott helyet a múltban a városi riasztóközpont, vagyis ahonnan az összes szirénát irányították. De ez már egy másik történet… ÉM-JLI