„A levélben megemlítik

az önkormányzati rendészet nevét, mint akik majd rendet tesznek, ha mi nem intézkedünk. Amikor a szemét odakerült, hol voltak? Amikor ellopták a kerítésünket, a házat, a fákat, hol voltak? Amikor nagyapámat megfenyegették, hol voltak?

Az építési osztály dolgozója, aki a végzést aláírta, vajon járt már a Lyukóvölgyben? Igaz, csak busszal tudna kimenni, a telekhez pedig 20 perc a séta, mert azon az úton nem megy fel az autó, az utat ugyanis nem javítja meg a város. Fizetni meg mindezért nekem kellene? Én vagyok a felelős más szemetéért? Ha ott élnek életvitelszerűen emberek, miért nincs ott szemétszállítás? Miskolc bármely más részén, ha van egy házad, ahol életvitelszerűen élsz, köteleznek arra, hogy legyen szemétszállítási szerződésed” – sorolta.

Gergő úgy érzi, a város sokkal inkább bocsánatkéréssel tartozik feléjük, mint hogy megbünteti őket.

Méltányosság?
Természetesen megkerestük az önkormányzatot is. Szeptember 11-én küldtünk levelet a sajtóosztálynak, ebben többek között azt kérdeztük, mit tehet a panaszos, van-e esetleg méltányosság ebben az esetben. De kíváncsiak voltunk arra is, hogyan értékelik a Lyukóvölgyben végzett rendészeti munkát. Megkérdeztük: az idén hány hasonló esetben járt el az építési osztály a Lyukóvölgyben, illetve van-e értelme úgy büntetni, hogy a rendteremtésnek nincsenek meg a feltételei a területen.

http://www.boon.hu/szemet-sztori-lyukoban-mas-szemete-utan-fizessen-buntetest/3623528