Karácsonyi jeges ritkaság

Minden eddiginél nagyobb

hagyományteremtő év végi seregszemlére, a szezon legnagyobb „sportbulijára” készülnek a szinkronkorcsolyások. A december 22-ére meghirdetett hiánypótló eseményen a legszínvonalasabb hazai csapatok vesznek részt, de elfogadta a szervező egyesület, a Sport Magic Budapest meghívását az olimpiára készülő Tóth Ivett is. Hosszú évek óta ez lesz a sportág legrangosabb és leglátványosabb évzáró „felvonulása”. A rendezvény fővédnöke a szervezők felkérésére a Magyar Országos Korcsolyázó Szövetség.

Nagyszabású hiánypótló rendezvénnyel, színvonalas seregszemlével zárják az évet a népes csapatokat felvonultató szinkronkorcsolyások, december 22-én. Az eseményt az egyik legfiatalabb egyesület, a tavaly alakult Sport Magic Budapest szervezi azzal a céllal, hogy a sportág résztvevői tét nélkül, csupán az összetartozás jegyében közösen ünnepeljék a karácsonyt és kezdjék a versenyekben gazdag évet. A kűröktől azonban ezen a vidámnak tervezett eseményen sem tekintenek el a szervezők, és maguk a résztvevők sem; minden csapat bemutatja a gyakorlatát, ezúttal felszabadultan, versenydrukk nélkül. Ebben a sportágban hosszú évek óta nem volt ilyen jellegű rendezvény, holott igény mindig is volt rá – mondta Göndöcs Péter kommunikációs vezető. Ezt mi sem bizonyítja jobban – magyarázza –, mint az, hogy a meghívottak többsége már most jelezte, ott lesz seregszemlén. A szervezők a műkorcsolyásokat, a jégtáncosokat, sőt a gyorskorcsolyázókat – short trackeseket – is meghívták. Az olimpiára készülő Tóth Ivett műkorcsolyázó az elsők között fogadta el a lehetőséget. A program tehát igazi kuriózum lesz, amelyen a legalább 8 versenyzőből álló csapatok, az egyéni valamint páros versenyzők kűrjeiben is gyönyörködhetnek a nézők, de maguk a résztvevők is.

A rendezvény azért is különleges, mert – mint a sportágban ismert – a szervező egyesület megalakulása is rendhagyó volt. A Sport Magic Budapestet tavaly egy korábbi egyesületből kiválva néhány szülő hozta létre úgy, hogy korcsolyás múltja egyiküknek sincs, akkoriban annyit tudtak a sportágról, amennyit a lelkesen edző gyerekeik révén megismertek. A kiválás nehéz döntés volt, ám abban biztosak voltak a szülők, hogy az addiginál jobb, szervezettebb, sikeresebb működést akarnak – magyarázza Göndöcs Péter, aki egyike a kezdeményező szülőknek. Az új felállásban 24 gyerek kezdett edzeni, ma már 3 csapatban, összesen 39 kislány készül versenyekre a magyar-francia edzőpáros, a világhírű Holiday on Ice egykori szólistájának, Maros-Zenezini Barbarának és férjének, a francia junior olimpiai ezüstérmes Zenezini Michael-nek és segítőiknek, Ascher Ágnes táncművésznek és Lőrinczi Krisztina csapatépítőnek a vezetésével. A Sport Magic Budapest ma az ország egyik legsikeresebb egyesülete, a nemzetközi mezőnyben is egyre elismertebb, hiszen csapatai számtalan győztes és dobogós helyet hoztak haza több külföldi országból. Eközben a szülőkből alakult működtetőknek a fennmaradásért számos adminisztratív és gazdasági akadályt le kellett küzdeniük, hiszen „központi” támogatás híján csak magukra számíthattak.

Az edzőknek és a menedzsmentnek a lányok sikerén túl az a céljuk, hogy megfelelő rangra emeljék e látványos sportágat, amelyet Magyarországon méltatlanul „lenéznek”, miközben számos külföldi országban az egyik legnépszerűbb csapatsport, amely minden versenyével nézők ezreit vonzza a lelátókra. A Sport Magic Budapest ezért kiemelt küldetésének tekinti a népszerűsítést, s a szinkronkorcsolya szépségének, csapatépítő és személyiségfejlesztő erejének az elterjesztését. Ezt a célt szolgálja a decemberi seregszemle is, amelyet szándékuk szerint minden évben ebben az időszakban fognak megrendezni.