Adódik tehát

a kérdés, hogy mi lesz a Nagyvisnyó határában fekvő Bánkúttal, amely szintén komoly síterep

. Révész szerint komoly fejlesztési lehetőségek vannak, de egyeztetni kell a Bükki Nemzeti Park Igazgatósággal, hiszen az elképzelések és a természetvédelmi szempontok némiképp ütköznek.

– Reméljük, hogy sikerül megegyezni, s ott is lesz fejlesztés. Gyerekként síeltem ott, egyike a legjobb adottságú helyeknek, de hóágyúzás nélkül komolyabb sípálya-fejlesztésbe nem lehet belefogni. Ahhoz kell víztároló, a tározás esetében pedig végig kell gondolni, hogy milyen hatással van a természetre. A BNPI-vel kialakult egy jó kapcsolat, reméljük, hogy ez lehetővé teszi, hogy ezekben a kérdésekben is a természetvédelmi szempontokat maximálisan figyelembe véve, meg tudjunk egyezni.

A természetvédelmet és az egészséget, azt, hogy több embert rávegyünk arra, hogy szabadidejüket aktívan töltsék el, egyszerre kell megőrizni. Akik kirándulnak, bicikliznek, síelnek természetszeretőbbek lesznek, óvják a környezetet, ez pedig hosszú távon kifizetődő – vélte a kormánybiztos.

A bükki kerékpárutakkal kapcsolatban Révész elmondta, Eger és Miskolc között az egyik útvonal Répáshután keresztül már ki van jelölve, de a megyei önkormányzatok összehangolják egy bükkaljai út építését is. Szerinte nagyon izgalmas az is, s a kerékpárosok eltekerhetnek Egerből Miskolcra az egyiken, majd visszafelé a másikon. Harmadikként pedig, ha Szilvásváradig elér a tervezett egri bicikliút, fel lehet menni a Bükk-fennsíkra, majd Jávorkút, Ómassa felé át lehet tekerni Lillafüredre. Néhány éven belül a biciklisek az erőnlétüknek megfelelő szintkülönbségű útvonalak közül válogathatnak majd.  https://www.heol.hu/kozelet/helyi-kozelet/otletek-bukki-turizmus-tovabbi-fejleszteseire-995851/