…mindemellett veszélyesebb is, hiszen súlyos, halálos rohamokat okozhat. […] Egy heroin elvonókúra körülbelül egy hétig tart. A benzodiazepinek megvonása esetén a betegek egy részének akár hónapokig is kellemetlen tünetei vannak, de olyan leveleket is kapok, ahol 2, vagy annál több évet említenek.”
Miért van akkor, hogy a Frontint ugyanúgy nyakra-főre, futószalagon felírják szinte bárkinek, (kevésbé súlyos eseteknek is) mint a tengerentúlon az opioid fájdalomcsillapítókat? (E poszt írójának egészségügyben szerzett tapasztalatai a Frontinról eme bejegyzésben találhatóak.) Üzleti érdek? Egyszerűbb leszedálni a beteget, mint terápián foglalkozni vele? Netán a gyógyszeripar olyan mértékben szállt bele a párt-, és kampányfinanszírozásba,hogy rizikós lenne szembefordulni velük? Az orvoshiány, az egészségügy helyett stadionokra, rokonokra és óriásplakátokra költött százmilliárdok miatt már nincs erőforrás arra, hogy érdemben kezeljük a beteget?
Korunk egyik legnagyobb paradoxonja, hogy miközben könnyen, legálisan juthatunk a heroinhoz mérhetően gyilkos, addiktív szerekhez, más (kevésbe veszélyes) hatóanyagokat tiltanak, pedig legálisan előállítva biztonságosabbak lehetnének. Vajon hány ember vakult meg, szenvedett maradandó agykárosodást a szesztilalom idején házilag összepancsolt töménytől? És ma ugyanúgy jelen van mindez más szerek dimenziójában.
“Ma a marihuána gyakran jóval erősebb, mint amilyen régebben volt. A termesztési technológiák és a magvak megfelelő kiválogatása erősebb kábítószert hozott létre. Ennek eredményeképpen ugrásszerűen megnőtt az olyan fiatal füvezők száma, akik marihuána fogyasztásával összefüggő baleset miatt kerültek kórházba.” – olvasható Az igazság a drogokról című 2015-ös kiadványban.
Nyilván van ebben az elrettentő propagandára jellemző túlzás is. Ám ha igaz, akkor nem pont amellett szól ez, hogy törvényesítsék a gyártását? S lehessen szabályozni a hatóanyag-koncentrációt, valamint feltüntetni a csomagoláson: pontosan mennyire erős? (Persze a legfontosabb, hogy senki ne üljön volán mögé alkohol, nyugtató vagy drog hatása alatt.) https://video.atlatszo.hu/2018/06/20/a-heroin-testverdrogjai-receptre-kaphatok-a-gyogyszeripar-nagyuzemben-termeli-a-fuggoket/