Nagy adósok. Listán van a berentei, tiszapalkonyai és tiszaújvárosi hőerőművek egykori üzemeltetője, az amerikai hátterű AES Borsodi Energetikai Kft. is

Egy csepeli székhelyű

cég, a Rolling Visual System Kft. (RVS) a legnagyobb adós a harmadik negyedévben, 1,4 milliárdos adóhiánnyal és 1,8 milliárdos jogkövetkezménnyel. Az „egyéb élelmiszer nagykereskedelem” főtevékenységgel 2008-ban bejegyzett társaság jelenleg kényszertörlési eljárás alatt áll, a NAV már 2015-ben végrehajtást kezdeményezett ellene.

A cégbeszámolókból kiderül, hogy a nagykereskedő 2012-ig néhány tízmilliós forgalommal működött, majd 2013-ban közel 12 milliárd forintra ugrott a nettó árbevétele. 2014-ben 15 milliárdos, 2015-ben pedig 14,5 milliárdos bevételt produkált (ebből évente mintegy négymilliárd forintot tett ki az exportértékesítés) – derül ki a Céginfo.hu adataiból. Az évet 2015-ben 392 millió forint adózott eredménnyel zárta, a kötelezettségállománya 163 millió forintot tett ki, ami mind rövid lejáratú kötelezettség. 2015 óta nincs elérhető beszámolója az RVS-nek, amely Székely István Krisztián érdekeltsége, aki a 2008-as alapítás óta tulajdonos (korábban többedmagával).

Zuschlag lekerült az adóslistáról

A NAV egy másik listán az el nem évült adótartozással rendelkezők nevét is közli negyedévente. E szerint 2018. szeptember végén összesen 2654 magánszemélynek állt fenn legalább 180 napon keresztül 10 millió forintot meghaladó, míg 1519 gazdálkodó szervezetnek 100 millió forintot meghaladó adótartozása. A magánszemélyek közül 744-en egyéni vállalkozóként halmoztak fel adótartozást, továbbá 23 adós lakcím nélküli személy. Számos magyarországi lakcímre bejelentett kínai nevű személy is szerepel a lajstromban, mint ahogy sok az ukrajnai, romániai és szerbiai lakcímmel regisztrált ember is. Több tucat orvos és ügyvéd neve is olvasható.

Több év után lekerült a listáról Zuschlag János börtönt is megjárt egykori szocialista politikus. A jelenleg is olvasható nevek között van mások mellett Seffer István plasztikai sebész; az Ámokfutók együttesből Kozso, azaz Kocsor Zsolt; az amerikai kitiltási ügyben és az OLAF által kifogásolt egyik milliárdos informatikai beszerzésben említett Tábor Viktor; a karcagi álbróker Marcsika, azaz Dobrai Sándorné, a Kun-Mediátor Kft. egykori ügyvezetője; Portik Tamás börtönbüntetését töltő egykori vállalkozó; a turizmus-vendéglátásban érdekelt Revuczky Karion; Muhanned Aldahduh vállalkozó, aki 2009 és 2012 között az FTC Jégkorong szakosztályát vezette; Pfeifenróth Tamás erőemelő; Saskőy Szabolcs volt labdarúgó játékvezető; Schiszler Péter borász; Mustafa Sezen zöldség-gyümölcs nagykereskedelemmel foglalkozó vállalkotó, aki a Török-Magyar Kereskedelmi Kamara főtitkáraként tavaly júniusban tagja volt a magyar miniszterelnököt Törökországba elkísérő üzleti delegációnak.

Egykori milliárdosok cégei a célkeresztben

 

A néhai Demján Sándor nagyvállalkozó érdekeltségei közé tartozó, 2015 óta felszámolási eljárás alatt lévő Arcadom Építőipari Zrt.-vel szemben is követelése van a NAV-nak, mint ahogy Vitézy Tamás egykori milliárdos vállalkozó 2013-ban felszámolás alá került Théma Nyomda Kft.-jével szemben is – ez a cég nyomtatta a már megszűnt Helyi Téma (Théma) lapot.

A bedőlt Alexandra könyves terjesztői és kiadói cégcsoporthoz, illetve tulajdonosaihoz köthető több vállalkozásnak 100 millió forintot meghaladó adótartozása van külön-külön: Alexandra Consulting Kft., Pécsi Direkt Kft., Könyvbazár Kft., Rainbow Üzletlánc Kft., D+T Vagyonhasznosító Kft., Matias-Borászat Kft., amelyek jelenleg felszámolás vagy csődeljárás alatt állnak. (Az Alexandra-alapító Matyi Dezső egykor szintén a leggazdagabb magyarok egyike volt, az üzletember 2013-ban a Napi.hu A 100 leggazdagabb című kiadványában 10,9 milliárd forintos becsült vagyonnal az 55. helyen állt.)

Listán van a berentei, tiszapalkonyai és tiszaújvárosi hőerőművek egykori üzemeltetője, az amerikai hátterű AES Borsodi Energetikai Kft. is, amely egy sikertelen csődeljárást követően 2011 novemberében került felszámolás alá. (A cég veszteségesen működött, illetve új áramvásárlási szerződést sem kötöttek vele). A 2018 szeptemberében felszámolás alá került Human Operator Zrt. is szerepel az adósok között, e cég vezetője Czeglédy Csaba szombathelyi volt szocialista képviselő, aki jelenleg előzetes letartóztatásban van, költségvetési csalás és más bűncselekmények gyanújával.

A több éve felszámolás alatt álló cégek közé tartozik a népszerű képregények (például a Garfield, A csodálatos Pókember, a Dörmögő Dömötör) egykori kiadója, az Adoc-Semic Kft. is. A felszámolása 2011 júniusa óta tart, a kötelezettségei meghaladták az egymilliárd forintot a 2010 végén a leadott mérlege szerint, az adó jellegű kötelezettsége akkor 59 millió forint volt. Nagyadós a működését beszüntető romániai Astra biztosító magyarországi cége is (a felszámolás alatt lévő Societatea Comerciala de Asigurare-Reasigurare Astra S.A. Biztosító Magyarországi Fióktelepe). Nógrád megye egykori legnagyobb foglalkoztatója, a CBA korábbi franchise-partnere, a Palóc Nagykereskedelmi Kft. is listán van (tavaly május óta áll felszámolás alatt, a hitelezői tízmilliárd forintot követelnek tőle).

https://www.napi.hu/magyar_vallalatok/adotartozas-nav-szegyenlista-adohiany-kozso.672629.html

 

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük


Zsófia-kilátó webkamera

Zsófia-kilátó webkamera

Friss kommentek

Népszerű