….olvasható a közösségi oldalon, ahol már szervezik is az utolsó „volt növendékek és dolgozók találkozóját”. A gyermekvédelmi intézmény a hosszú nevű Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Gyermekvédelmi Központ és Területi Gyermekvédelmi Szakszolgálat tagintézménye. Jelenleg 3 gyermekotthon működik benne 36-36 fővel, valamint az Aranyhíd Gyermekotthon családok átmeneti otthona és gyermekek átmeneti otthona. A Gyermekváros volt iskolájának épületszárnyába évekkel ezelőtt a Miskolci Egészségfejlesztési Intézet költözött be. A gyermekvédelmi intézmény 1973. december 3-án nyitotta meg kapuit, akkor 320 gyermeket tudott fogadni, 80 óvodást és 240 iskolást. Aztán ahogy változott a törvényi szabályozás, úgy változott a Gyermekváros is. 1998-ban 3 gyermekotthont alakítottak ki benne, 3-3 12 fős csoporttal, mert az volt az elképzelés, hogy az állami gondozott gyerekek ne nagy létszámú intézetekben nevelkedjenek, hanem kis létszámú, az igazi családi otthonokhoz hasonló körülmények között. 2015-ben újabb törvény látott napvilágot. Ennek értelmében a 12 évnél fiatalabb gyerekeket lehetőség szerint nevelőszülőknél kell elhelyezni. Így a gyermekotthonokban a kamaszkorú gyerekek és fiatalabb testvéreik maradtak.

Az Észak úgy tudja, a Gyermekváros jelenlegi lakói három új építésű gyermekotthonba költöznek majd át, Miskolcra, Szikszóra és Izsófalvára. Két otthon 24 fős, egy pedig 48 férőhelyes lesz.

Emlékidéző
Váradi Gábor, a gyermekvárosi találkozó főszervezője és az intézmény egykori növendéke lapunknak jelezte, az állami gondozott gyerekek valószínűleg jobb körülmények közé kerülnek a kis létszámú gyermekotthonokban. Ő maga második alkalommal szervezi meg a találkozót. Három évvel ezelőtt körülbelül 60-an mentek el a rendezvényre, most pedig már több mint 150-en jelezték, hogy ott lesznek.