Sokat tesz a méhekért,

aki csak kéthetente nyírja a füvet
Van, aki a csak és kizárólag a gondosan nyírt gyepre esküszik, de az utóbbi években megfordulni látszik a trend. Nem csak hódítanak a vadvirágos rét fűkeverékek, de egyre többen hagyják tudatosan nőni a füvet.

A tudatosság mögött rejlő energia- és időspóroláson túl a méheknek is sokat segítünk, ha nem bőgetjük minden hétvégén a fűnyírót.
Az ökológus Susannah Lerman által vezetett csoport a Massachusetts-i Egyetemen arra volt kíváncsi, hogy a fűnyírási szokásokkal miként lehet befolyásolni a kertben megjelenő méhek számát és összetételét. A tanulmány készítői úgy találták, hogy a kertek meglepősen kellemes élőhelyet jelenthetnek a méheknek. Ha kevesebbet fűnyírózunk, akkor ökotudatosabban viselkedünk.

Na de miért érdekli a méheket a mi fűnyírózási szokásunk? Amennyiben csak kéthetente toljuk végig a gépet, és nem minden héten, akkor hagyunk egy kis időt a vadvirágoknak, gyomoknak hogy virágozzanak, így például a pitypangoknak, lóheréknek, ezek pedig táplálékot jelentenek a méheknek. Márpedig az élőhely- és táplálékvesztés óriási probléma a méhek és egyéb beporzó rovarok számára, hiszen a tarkabarka réteket az ember által lebetonozott és beépített területek foglalták el.

A fű, a gyep, a pázsit rendkívül elterjedt a kertekben, közterületeken (mintegy 17 millió hektárnyi területet foglalnak el csak az Egyesült Államokban), így a méhek életére gyakorolt hatásuk is óriási.