Miskolc gazdasága 2030-
ban az alábbiakkal jellemezhető:
Miskolc az új gazdaság regionális központja lesz; gazdaságában meghatározó szerepet kapnak a magas hozzáadott értékű (pl.: a mechatronikai, informatikai, logisztikai, energetikai, környezetipari, egészséggazdasági és turisztikai) vállalkozások. Miskolc gazdasági versenyképességi mutatószámai alapján az első öt hazai megyei jogú város között pozicionálja magát. A városban bejegyzett kis- és középvállalkozások működőképesek, hálózati és klaszter kapcsolataik stabilak, tőkeellátottságuk jó.
Miskolc tudásközpont, az országos átlagot meghaladja a városba betelepült K+F+I típusú spin-off vállalkozások száma és aránya, a K+F+I kapcsolatok és kooperatív kutatási projektek a helyi vállalatokkal (multinacionális vállalatok és kkv-k), az ipari-egyetemi kapcsolat meghatározó (Science Park). Gazdasági, (ön)kormányzati és civil szereplők részvételével megvalósuló célzott programok hatására a Miskolcon élők gazdasági aktivitásának mértéke eléri a megyei jogú városok átlagát.
Miskolc a térség kiemelt befektetési célpontja; a városban befektetni szándékozó vállalkozásokat magas szintű szolgáltatások, befektetés-ösztönző programok támogatják. Miskolc Megyei Jogú Város Településfejlesztési Koncepció 5 Miskolc a régió kereskedelmi, pénzügyi központja, a város élt a kiemelt fejlesztési terület státussal járó előnyökkel, a tapasztalatokat hasznosítva olyan döntési és szakmai támogató rendszereket működtet, amelyek felgyorsítják a helyben működő és betelepülő vállalkozások beruházásait.
Miskolc országos jelentőségű, meghatározó közép- és felsőoktatási központ, képzései összhangban vannak a helyi gazdaság (nagyvállalatok és kkv-k) igényeivel, képzett munkavállalói komoly vonzerőt jelentenek a befektetői döntésekbe.
folytatjuk