Azzal, hogy
a Momentum saját jelöltet indít az előválasztáson úgy maximalizálja saját hasznát, hogy közben erősíti az összellenzéki jelölt esélyeit is. Orbán Viktor rendszere még nem állt szemben akkora kihívással 2010 óta, mint amit az önkormányzati választás jelent, ha a DK és a Momentum fegyelmezett és együttműködő marad. Még akkor is, ha Puzsér Róbert közben kiszállt az előválasztásból.
A Momentum bejelentette, hogy saját jelöltet indít a budapesti előválasztáson. Az EP-választáson 9,92 százalékos eredményt elérő, és ezzel két mandátumot szerző párt Kerpel-Fronius Gábort, a szervezet XIII. kerületi elnökét küldi versenybe. A párt közölte azt is, hogy az előválasztás győztesét támogatja a főpolgármester-választáson, mert elsődleges célnak Tarlós István – és így a NER – fővárosi leváltását tekinti.
Számos értelmezés versenyez majd a nyilvánosságban attól kezdve, hogy az arcuk már eltakarja a Napot, azon át, hogy a kampányharccal fideszes kérésre csökkentik az ellenzék esélyeit, egészen odáig, hogy politikai pártként működnek, amennyiben jelöltet állítottak egy választáson.
A leghidegebb politikai racionalitásból azonban az következik:
a Momentum okos politikai stratégai döntést hozott, amelynek köszönhetően úgy maximalizálja saját hasznát, hogy ezzel lényegében nem kockáztat, miközben az összellenzék esélyeit erősíti.
Az ezt a megoldást eredményező képlet nem is olyan bonyolult