Épül a kétezer

vendégmunkás konténervárosa Tiszaújvárosban.
Az ideiglenes lakóparkban egyszerre körülbelül 2000 ember elszállásolására lesz lehetőség, a thyssen megfogalmazása szerint minden, a napi életvitelhez szükséges szolgáltatás biztosítanak és az elvárásoknak megfelelő kényelmet kínálnak majd a dolgozóknak. Rekreációs részleget, közösségi területet, valamint mosodai szolgáltatást, takarítást és biztonsági őrzést említettek.

A munkások étkeztetését a tervek szerint a kantinokban, helyi szolgáltatók bevonásával oldják meg. Lesz orvosi szoba, ahol alapszintű ellátás is nyújtanak majd a munkavállalóknak, közlekedésüket pedig külön buszjáratokkal oldják meg.

A dolgozók többsége uniós országból jönne, a kisebbségről nincs hír
A hatalmas építkezés a Parlamentben is hullámokat vetett már, Jakab Péter jobbikos képviselő azt firtatta, hogyan fér össze a kormány antimigrációs retorikájával, hogy a helyi hírek szerint háromezer török vendégmunkás zúdul egy 15 ezer fős kisvárosra. Bodó Sándor államtitkár erre azt mondta, csak akkor jöhetnek munkavállalók az Európai Unión kívüli országból, ha nincs a hazai munkaerőpiacról, illetve az EU-ból jelentkező. Elmondása szerint

a harmadik országból érkező dolgozók száma kvótához kötött, és a jelenlegi 55 ezres kvótából 11 ezer van lekötve, a Mol-beruházás kapcsán pedig külföldi munkavállalókkal kapcsolatos engedélykérelem nem érkezett.

Szerettük volna megtudni, végül is honnan érkeznek majd a munkások Tiszaújvárosba, lesznek-e törökök, ukránok, azonban a thyssenkrupp részletekbe nem ment bele. Csak annyit közölt, hogy a munkások többsége uniós országból érkezik, de hogy honnan, hányan, hol tart a toborzás, abba nem avattak be. Nem válaszoltak arra a kérdésünkre sem, hogy mennyit kereshetnek majd a beruházáson dolgozók.