Mi lett vele?
sorozatunkban Király Sándorral, a Szeged KE női kosárlabdacsapatának egykori mesterével beszélgettünk. A napokban ünnepelte 64. születésnapját, hivatalosan is nyugdíjas lett, de továbbra is vezeti a DVTK kosárlabda-akadémiáját.
A Miskolcon dolgozó szakembert a gyerekek is meglepték, amikor az elmúlt héten belépett a terembe, a kezükben világító telefont tartva énekelték a „Boldog szülinapot”. Szépen megtöltötték a pályát, látszott, hogy Király Sándort is meglepték a tanítványok.
– Nekem is nagy meglepetés volt, nem vagyok egy elérzékenyülő típus, de ez nagyon meghatott. Hét éve a nulláról kezdtük el a munkát, most közel 500 gyerek jár az edzésekre. Kilenc városban huszonnyolc edző és négy technikai személyzet foglalkozik a fiatalokkal. Őket koordinálom, nem könnyű, de nagyon élvezem. Hivatalosan idén nyugdíjas leszek, de újabb három évre elvállaltam az akadémia irányítását. Feleségem, Zsuzsa is nyugdíjba ment, így költözünk, jön velünk Riki kutyánk is, Miskolcon élünk tovább. Harminckét évig voltam NB I-es edző, akkor azt gondoltam, hogy a trénerkedésnél nincs nehezebb. De van! Sokkal bonyolultabb egy utánpótlásklubot irányítani. Legtöbb gondom nem is a gyerekekkel van, hanem az edzőkkel. Nem könnyű jó szakembert találni. Szerencsére egyre több régi játékosom csatlakozik hozzánk, így ez a probléma is kezd megoldódni.
Király Sándor továbbra is a magyar kosárlabdáért dolgozik, immár hét éve Miskolcon vezeti az akadémiát. FOTÓ: DVTK |
Aki ismeri Király Sándort, azt tudja, hogy hihetetlen lelkesedéssel végzi a munkáját, azért dolgozik, hogy minél több tehetséget adjon a magyar kosárlabdának.
– Idén már három olyan fiatal is szerepet kapott az NB I-es felnőttcsapatban, aki nálunk, az akadémián kezdett el játszani. Kiss, Frint és Végh-Dudás volt, aki játszott is a legjobbak között. Jelenleg az ország harmadik legredményesebb utánpótlás-nevelő klubja vagyunk, az elmúlt négy évben minden korosztályban döntőt játszottunk, idén ez csak a serdülőcsapatnak nem sikerült. Nagy álmom, hogy néhány év múlva már a DVTK keretének a felét a tőlünk kikerülő kosárlabdások adják. Ez a célom, ezért dolgozom, szerencsére azt csinálhatom, amit nagyon szeretek, ezért szerencsés ember vagyok.