Elment a Békés
Megyei Központi Kórház gyulai rendelőintézetének bőrgyógyászati osztályára, ott azonban azt közölték vele, menjen egyből a sürgősségi osztályra, mert a bőrgyógyászaton minden orvos szabadságon van. A sürgősségi osztályról a kórházi bőrgyógyászatra küldték tovább. Először ott is azt mondták, hogy az egyetlen orvos az osztályon szabadságon van, rajta kívül két rezidens dolgozik még, de ők nem tudnak túl sok mindent kezdeni az idős asszony panaszaival. Szabadsága ellenére viszont a főorvos minden nap bejár az intézetbe, mert egy beteget meg kell vizsgálnia, így azt is közölték az asszonnyal, hogy ha “szerencséje lesz”, esetleg összefuthat a doktorral. Szerencséje volt, az orvos meg is vizsgálta, majd egyből befektette a kórházba.
László édesanyja ezután két hétig volt az osztályon, kezelést kapott, állapota javult is, de még korántsem volt egészséges, amikor az egyik nap közölték vele: gyógyultnak nyilvánítják és másnap hazaküldik, mert a főorvos ismét szabadságra megy, de ezúttal el is utazik, két rezidenssel pedig nem működhet az osztály. – Nem édesanyám állapota volt a legsúlyosabb, de így is mindenkit hazaküldtek, anyukám mellett egy másik idős néni feküdt, gennyes sebekkel a lábán, őt is simán gyógyultnak nyilvánították – mondta lapunknak László. Egy nővér később azt mondta nekik, valójában azért küldik haza a betegeket, mert fertőtlenítik az osztályt. A lényeg, hogy mindenkinek mennie kellett. Az asszony a kapott kenőccsel kente a karját otthon és kesztyűt kellett viselnie, és azóta sem jött rendbe teljesen.
– Ha egész Békés megyében csak Gyulán van bőrgyógyászati fekvőbeteg osztály (Békéscsabán és Orosházán csak ambuláns kezelés van), akkor hogy zárhat be egy osztály két hétre – vetette fel László. Az esettel kapcsolatos kérdéseinket elküldtük az intézménynek is, rövid válaszukban nem tagadták, hogy az orvos szabadsága miatt ideiglenesen bezárt az osztály, annyit írtak: “a Békés Megyei Központi Kórház mindkét telephelyén a bőrgyógyászati járóbeteg-ellátás és az ügyelet is fenntartott, a társosztályok (például belgyógyászat) besegítenek, ha szükség lenne fekvőbeteg-ellátásra. A betegellátás a nyári szabadságolások ideje alatt sem szünetel. ” Az orvoshiánnyal kapcsolatban egyébként éppen lapunk írta meg csütörtökön, hogy Mezőberényben például egy mentőtiszt látja el az ügyeletes orvosi teendőket augusztustól. Tiszaroff háziorvosa, Katona Gábor azt mondta az esetről, hogy egyre több településen alkalmazzák a gyakorlatot a szakemberek hiánya miatt.
népszava.hu