Bármekkora nagymenő
is a HG Regio-Consulting, működő honlapot vagy legalább Facebook-oldalt nem találtunk hozzá, persze jó bornak nem kell cégér. Annak idején mindenesetre a Tiszaújváros Trans 2017 márciusától 2018. január végéig összesen nettó 28 millió forintért bízta meg a céget. A bt. 2017-es teljes forgalma 25,8 millió forint volt, ami nagyjából ez a nagyságrend (tavaly 19,5 milliós lett az árbevétel, 2016-ban viszont mindössze 4,3 milliót tett ki).
Bár kezdetben udvarias stílusban válaszolt a megbízó ügyvezetője – igaz, már ezekben a levelekben is kitért a cikkek lehetséges jogi következményeire -, egy ponton mintha elpattant volna a húr. Vétkünk: a polgármester által közösségi oldalra posztolt építési területről kérdeztem, hogy esetleg ez-e az érintett ingatlan. Sima „nem” helyett ez érkezett Tirpák Istvántól:
„Úgy látom, hogy rossz úton jár! A fotókon szereplő terület nem tartozik a társaságaim tulajdonába! Szeretném tájékoztatni, hogy túl messzire ment, amennyiben hamis vádakkal próbálja a becsületemet lerombolni, úgy akkora pert akasztok a nyakába amilyet még nem látott!!!
Kérem, ellenőrizze először a rosszindulatú tanácsadói állításának igazság tartalmát!
Tisztelettel kérem, hogy többet ne zaklasson emailjeivel.
Jelen levelezést csatolom a jogi képviselőmnek is.”
A polgármesterrel egyetlen levelet váltottunk, ő ezt válaszolta érdeklődésünkre:
„Igen, volt tudomásom a HG Regio-Consulting Bt. erre vonatkozó megbízási szerződéséről. Véleményem, hogy ilyen esetekben mindenképpen szükséges az ügyek és feladatok egymástól való elhatárolása, mely jelen esetben is megtörtént. A megbízás keretében ellátott projektmenedzsment tevékenység egy magánmegbízótól egy magánberuházás kapcsán került megvalósításra, mely nem érintette a polgármesteri tisztségemből adódó feladat- és hatásköröket. Az általam irányított hivatal úgy járt el, mint ahogy minden más magánberuházással kapcsolatosan is eljárt volna, így a megbízó ezáltal jogtalan előnyhöz nem jutott, illetve az önkormányzatot sem érte semmilyen hátrány az ügyletből adódóan. A településen zajló beruházásokkal kapcsolatosan minden esetben a Képviselőtestület dönt, mely a település méretéből adódóan a polgármesterrel együtt 7 főből áll.”
Ami a döntést illeti, az ipari parki ingatlanra vonatkozó első határozat Huszti megválasztása előtt, 2010-ben megszületett: a terület mezőgazdasági használatúból ekkor lett ipari, 2016-ban pedig a teljes tömb, a szomszéd telkek is kiemelt fejlesztési kategóriába kerültek, 2017-ben pedig a képviselőtestület egyszerűsített eljárással módosította a településszerkezeti tervet.
„A Képviselőtestület elé kerülő anyagok előterjesztője szinte minden esetben a polgármester természetesen azzal, hogy a szakterület felelőse készíti az előterjesztést” – válaszolta a polgármester.