Benedek SzitásNyílt válaszlevél dr.Boholy

Györgynek egy volt földesistától:

Kedves Kollégám!

Én is földesista voltam, csak sokkal korábban érettségiztem, mint Te.
Facebook bejegyzésedben Veres Pál polgármester-jelölt úr vonatkozásában mintegy a szemére vetetted, hogy egy szemernyi városvezetési tapasztalattal, s ezért érdekérvényesítő képességgel sem rendelkezik.
Ezzel kapcsolatosan szabadjon megkérdeznem: megválasztása előtt dr.Kriza Ákos úr, sőt: bármelyik a rendszerváltás óta megválasztott bármelyik polgármester rendelkezett-e ilyen képességekkel? – Nyilván nem.
Az, hogy valakiből milyen polgármester lesz lényegében az dönti el, hogy milyen személyes kvalitásokkal bír, milyen a programja, illetve azokból mennyit tud megvalósítani, s a menet közben jelentkező problémákkal miként tud megbirkózni.
Azt írod, hogy a Földes Ferenc Gimnázium országosan az első 10 közötti helyezésből a 150.helyezés alá csúszott.
Ez tényszerűen nem igaz. Ezt semmiféle vizsgálat, illetve összehasonlítás nem támasztja alá. – Elég lenne, ha csak bemennél a gimnázium épületébe, s ott a földszinten láthatnád, hogy a vitrinek roskadoznak a diákok által a különböző versenyeken szerzett oklevelek, érmék és serlegek tömkelegétől, s a legkiválóbb tanulók fényképeit hovatovább már a plafonra kellene felerősíteni.
Mégis honnan tudod, hogy Veres Pál úrnak nem volt igazgatói programja, képessége? Abból, hogy a több, mint másfél évtizeddel ezelőtti képviselők milyen eredményeket értek el, vagy nem értek el, még távolról sem következik, hogy Veres Pál úr is dilettáns és a jelenben sikertelenségre van kárhoztatva.
Véleményem szerint a 15 évvel ezelőtt Gyurcsány Ferenccel készült – nagyon rossz minőségű – fényképből a jelenre az égvilágon semmi sem következik.
Kedves Kollégám! – Aki nem kormánypárti az csak és csakis balliberális lehet? Az, hogy Veres Pál polgármesteri bejelentkezése után felsorakoztak mögötte az ellenzéki pártok, még távolról sem jelenti, hogy valaki, illetve ő, rögtön balliberálissá válik.
A kormánypártok részéről elképzelhetetlen, hogy létezik politikai függetlenség? A mi társadalmunk annál színesebb, mintsem csak kétpólusú pártrendszer lenne.
Bizonyára tudod, hogy a politika szó a görög „polisz”, azaz a városállam szóból ered. Az ókori Hellaszban a politizálás a városállam közügyeivel való elfogulatlan foglalkozást jelentette.
Miért lenne hiba az, ha valaki vissza akar nyúlni a gyökerekhez, ha „tiszta forrásból” szeretne meríteni?
Az sem igaz, hogy annál jobb városvezetés elképzelhetetlen lenne, mint a jelenlegi.
Elköszönésként még egy észrevétel:
Rögzíteném, hogy a jelen levél megírására senki sem kért fel. Engem a rendszerváltás „előléptetett”, mert addig a párton kívüli voltam, azóta pedig pártokon kívüli vagyok, mert az a párt még nem alakult meg, amelyiknek a politikájával feltétel nélkül és maradéktalanul egyetértettem volna, s én magam meg soha nem akartam pártot pártot alapítani vagy bármelyikbe is belépni.

Kollégiális nagyrabecsüléssel:

dr.,Szitás Benedek
ügyvéd