Mint ismert, 2018-ban az „Év honlapja” versenyben a város hivatalos weboldala az első díjat hozta el, ám idén sem tért haza üres kézzel Miskolc a megmérettetésről.
Idén az Önkormányzati kategória díját nyerte el a Miskolc.hu az „Év honlapja” versenyen, így idén is a legjobb városi honlap Magyarországon a Miskolc.hu, Miskolc Megyei Jogú Város honlapja.
A bírói értékelés szerint „ Az egyetlen olyan oldal volt a kategóriájában, amely mind design, mind UX, mind tartalmi, mind az újszerű megoldásai miatt díjra érdemes. Ötletes, szépen és tartalmasan felépített oldal. Önkormányzati kategóriában Az Év Honlapja Miskolc város oldala!”
Így 2018 után 2019-ben is elismerték „Az Év honlapja” bírálói az MGL Cretive Kft. által készített, és nevezett honlapot.
Korábban írtuk
Dől a lé…A miskolci kreatívvonaton nincsen fék
De most jön a bukfenc
: három hónappal a ráncfelvarrás után úgy döntött a miskolci vezetés, hogy kukába dobják a több mint 20 milliós projektet. Pályázatot hirdettek egy új logó és az ezekhez tartozó kiegészítők elkészítésére. Jeney cégén kívül két másikat hívtak meg.
A logót végül Jeney csapata készíthette el. Csakhogy a rosszindulatú miskolciak szerint az arculatot egy az egyben Melbourne város logójáról koppintották.
De mivel Melbourne nem perelt, és bár a két logó megszólalásig hasonlít egymásra, ez csak a véletlenek káprázatos egybeesésének, esetleg kritikus véleménynek tekinthető, sugallta az önkormányzat.
Egy arculatcsere sokba kerül. Mert a tervezés csak az első lépcső. Minden felületen, hordozón, ajándéktárgyon, kiadványon, hivatalos papírokon, járműveken, ügyviteli nyomtatványokon cserélni kell. És ez minden önkormányzati tulajdonú cégre vonatkozik. A csere már meg is kezdődött, és ezzel is Jeney Ákost bízták meg.
Ekkor derült ki, hogy a kreatívvonaton nincsen fék. A miskolci önkormányzat honlapja szerint Jeney cége 2017-ben elkészítette ötmillió forintért a Miskolc a te helyed weblapot (az egyik legnépszerűbb, a honlapok látogatottságát elemző portál szerint az oldal nézettsége szinte mérhetetlen), és egy turisztikai applikációt is 18.923.000 forintért, közbeszerzés nélkül. Az angol nyelvű változat az ígéretek ellenére egyelőre nem készült el.
Az egyszemélyes cég, az MGL Creative Kft. 2017. évben egy tanulmánnyal, a Realista vízió smart stratégiával – 45 oldal 15.240.003 forintért – tette fel a koronát a 2017-es üzleti évre.