„Alaptalan és elfogadhatatlan”
a Siklósi Beatrixot, a Kossuth rádió csatornaigazgatóját ért vád, írta az MTVA igazgatója, Papp Dániel.
Papp azt nem részletezte, miért volna alaptalan, hogy a náci szövegeket írogató Siklósi náci szövegeket írogat, vagy mi lenne elfogadhatatlan abban, ha ez nem tetszik valakinek.
Siklósi kinevezése ellen több szervezet, köztük a Nácizmus Üldözötteinek Országos Egyesülete is tiltakozott, Papp Dániel nekik válaszolva fejtette ki véleményét.
Papp emellett azt írta, hogy Köves Slomó, az Egyesült Magyar Izraelite Hitközség vezetője is „tiszteletét tette” az M5 csatorna műsorában (amelyet Siklósi vezetett), és nem emelt kifogást.
Köves az EMIH érdekeltségébe tartozó Neokohn portálon válaszolt Papp szavaira. Az EMIH vezetője a következőket írja:
„Jómagam mind személyesen, mind intézményesen Siklósi Beatrix összes korábbi – és legutóbbi – kinevezéseit elfogadhatatlannak tartom és tartottam.
A rám történő nyilvános hivatkozást a leghatározottabban utasítom vissza és kikérem magamnak.
Az esetenként Szálasi-idézetekkel nyitó Éjjeli menedék című műsor szerkesztőjének, Siklósi Beatrixnak a nézeteit egyaránt érzékletesen szemléltetik munkásságának rasszista és antiszemita képvilága, a Kuruc.info-n hirdetett Magyar Média Iskola, vagy a tokajhegyaljai zsidó zarándokokkal kapcsolatban tett Facebook-bejegyzései. Egy olyan ember, aki korábban a holokauszt-tagadó David Irvinggel, Budaházy Györggyel, Ifj. Hegedűs Lóránttal készített műsort, semmilyen formában nem alkalmas a közmédia szolgálatára.
Ha a nehezen félreérthető korábbi megnyilvánulásaival és szakmai munkásságával kapcsolatban akár személyes, akár közéleti közölnivalója van a Kossuth rádió új csatornaigazgatójának, akkor erre bizonyára számos lehetőség áll rendelkezésére. Mindennek azonban nem sok kapcsolódása van ahhoz, hogy egy rabbit meghívnak a köztévébe, és ott a közelgő Peszach zsidó ünnepről mesél, amint ez az inkriminált M5-ös szereplés esetében történt.
Bízom benne, hogy nem nekem kell egyértelművé tennem a MTVA vezérigazgatója számára, hogy
a közmédia nem a kinevezett szerkesztők és főszerkesztők hitbizománya, hanem a közé.
Egy vallási vezető meghívása a közmédiába nem személyes szívesség, kegy, hanem közfeladat-ellátás, amit egy felelős vallási vezető feladatának megfelelően a képviselt értékek hirdetésére használ.”