A PwC friss vezérigazgató-felmérésének eredményei a Portfolión jelentek meg:
AZ ELKÜLDÖTT ADATOK ALAPJÁN A HAZAI CÉGVEZETŐK 89%-A GONDOLJA ÚGY, HOGY A NYUGDÍJKORHATÁR 5 ÉVVEL 70 ÉVRE EMELKEDIK AZ ÉVTIZED VÉGÉRE, DE CSAKNEM UGYANENNYIEN GONDOLJÁK ÚGY, HOGY A SZÜLETÉSKOR VÁRHATÓ ÉLETTARTAM ELÉRI A 80 ÉVET 2035-RE.
Nem csak a magyar cégvezetők, hanem a kutatók is hasonlóan látják a nyugdíjkorhatár kérdését. Az OECD egyik elemzése szerint a gazdasági növekedés fenntarthatósága szempontjából pozitívum, hogy 2022-ig fokozatosan 65 évre emelkedik a magyar nyugdíjkorhatár, ugyanakkor szerintük később a korhatárnak lépést kellene tartania a várható élettartam emelkedésével. Az OECD azt is javasolta, hogy a jövőben szükség lenne arra, hogy a nyugdíjkorhatárt a várható élettartamhoz kössék.
Egy általános nyugdíjkorhatár-emelés sok kérdést felvet az egyenlőtlenségekről, ugyanis különböző társadalmi csoportokhoz különböző a várható élettartam társul. Aki alacsonyabban iskolázott, és az átlagnál alacsonyabb bért kap, az rövidebb ideig él, mint a magasan iskolázott, jól keresők.