Korzsényi Tibor 1960–65-ben Szegeden, a Juhász Gyula Művelődési Ház bábszakkörében volt tag, majd 1963-ban szakkörvezető lett.
1963–1965ig a szegedi Bábszínházban játszott, majd elnyerte a televízió Ki mit tud? bűvészkategória különdíját. 1966-tól mint táncos szerepelt különböző budapesti színházakban, később a Szegedi Nemzeti Színház tánckarában dolgozott, 1970-től már karköteles szólista volt.
Korzsényi Tibor
1972-ben elvégezte a Bábstúdiót és az Állami Bábszínházhoz szegődött. 1982-től 1988-ig a miskolci Tokaj Varieté bábszínész parodistája lett, 1986-ban pedig pályázat útján megszervezte a miskolci Csodamalom csoportot. Ezt a bábszínházat Miskolc városa 1992-ben házi kezelésébe vette és Korzsényi Tibort bízta meg az igazgatással.
Az akkor még amatőr csoport a Fábián-malom épületében mutatta be előadásait, innen származik a Csodamalom elnevezés. Az évek során az együtteshez újabb és újabb tagok csatlakoztak, így lehetőség nyílt a repertoár bővítésére is. A társulat 1992-től hivatásos színházként működik. A nagyszámú, több mint ötven repertoárdarabon felül évente két-három bemutatót is tartanak, melyek általában klasszikus mesék és magyar írók művei alapján készülnek.
A gyerekelőadások mellett megjelentek a felnőttdarabok, mint a Carmina Burana, a Bolero vagy éppen az Egy kiállítás képei. Az előadások pedig olyan sikeresek voltak, hogy videófelvételek alapján meghívásokat kaptak külföldre is. Bábszínészképző tanfolyamok is kerültek Miskolcra, ahogy a ma már nyugdíjas Korzsényi Tibor mondja, büszke arra, hogy tehetségeket is felfedezett.