Versenyfutás indult, hogy a távoktatás alatt ne növekedjenek még jobban a társadalmi egyenlőtlenségek.
Digitális módszertan áram nélkül nem működik, ezt ugye tudjuk?! Az energiaszegénység szó már kevés is szerintem, ez már azon túlmutat!

– reagált Siroki László csereháti civil jogvédő, miután Orbán Viktor péntek este bejelentette, a koronavírus terjedése miatt hétfőtől bezárnak az iskolák, és tantermen kívüli digitális munkarendet vezetnek be az országban.

Mindenki úgy oldja meg, ahogy tudja
A borsodi Cserehát az ország egyik legszegényebb régiója, Siroki azt meséli, itt sok családban se számítógép, se internet nincs otthon, de vannak olyan házak is a környékbeli falvakban, ahol az áramellátás se megoldott.

EZEK NÉLKÜL NEHÉZ LESZ MEGOLDANI A DIGITÁLIS OKTATÁST, AZ ELSŐ HÉTEN MÉG NEM IS TUDOTT FELÁLLNI A RENDSZER.
Amikor felhívtuk, épp egy szikszói szakközépiskola igazgatójával egyeztetett. Bene Péter Sándor szerint minden iskola úgy oldja meg a távoktatást, ahogy tudja. A szikszói iskolában igyekeznek végrehajtani a rendeletet, és megtartani az órákat, de egyelőre sok kérdőjel van az átállással kapcsolatban, mivel tanulóik többsége hátrányos helyzetű családból érkezik.

Kedden volt az első kísérleti nap, amikor emailben kiküldték a feladatokat, mobiltelefonja ugyanis felmérésük alapján minden diákjuknak van, így azon keresztül el lehet őket és a szülőket is érni.

Minden tizedik családban nincs számítógép
Az internethozzáférés viszont már egyáltalán nem olyan evidens a Csereháton, mint ahogy az ország hasonló, gazdaságilag elmaradottabb régióiban se az. A KSH 2019-es adatai szerint a magyar háztartások 13,7 százalékában nincs még internet.

Az Ipsos tavaly októberi kutatása viszont valamivel jobb képet mutat. Eszerint a hazai gyerekes háztartások 98 százalékában van internethozzáférés. Nagyok ugyanakkor a területi egyenlőtlenségek: míg Budapesten a felmérés szerint a gyerekes családok 100 százalékának, a kelet-magyarországi régióban és a kisebb településeken már csak 95 százaléknak van internethozzáférése.

A felmérés szerint tízből kilenc gyerekes családban van számítógép vagy laptop, ugyanakkor az alacsonyabb jövedelemmel rendelkező családok harmada nem tud saját készülékeket biztosítani a 8-17 éves gyerekeknek.

https://index.hu/belfold/2020/03/21/koronavirus_iskola_bezaras_digitalis_tavoktatas_hatranyos_helyzetu_telepulesek_lyukovolgy_gyongyos_cserehat/