Volt olyan

intézmény, ahol a fejenként napi két darab, egyszer használatos sebészi maszk mellé kaptak a kollégák egy vasalót, hogy hővel fertőtlenítsék azokat.

Az egyhavi plusz bért a kamara azért kérte Babonits szerint, mert az egészségügyi dolgozóknak nincsenek tartalékaik, és csak úgy tudnak a feladataikra koncentrálni, ha nincsenek anyagi bizonytalanságban.

A kamara elnöke szerint volt olyan egészségügyi intézmény, ahol egyszerre tíz dolgozó mondott fel. „Naponta 20-30 telefonhívás, és ugyanennyi levél fut be a kamarához, a panaszokat összegyűjtjük, és anonimizálva eljuttatjuk az egészségügyért felelős államtitkárhoz is. Rengeteg munkajogi problémával keresnek meg bennünket, például azzal kapcsolatban, hogy a magán egészségügyi szolgáltatók 70 százaléka bizonytalan ideig szüneteli a munkát, vagy fizetés nélküli szabadságra küldi a dolgozóit, felmondással fenyegetve őket” – mondta. Hozzátette azt is,

A TÖMEGES MEGBETEGEDÉSEK SZAKASZÁBAN AZ ÉLVONALBAN ALKALMAZHATÓ INTENZÍVTERÁPIÁS SZAKÁPOLÓK SZÁMA NEM ÉRI EL A KÉTEZRET AZ ORSZÁGBAN.

Babonits az egészségügyi dolgozókért is aggódik.

Rettegek attól, hogy milyen veszteségeink lesznek. Ha a kollégáink megbetegszenek, és el nem is veszítjük őket, maradandó egészségkárosodást szenvedhetnek, és nem lesz, aki naponta 14 kilométert gyalogol az osztályon. Nem lesz, aki ápolja, gondozza a betegeket. Ha most nem biztosítjuk a számukra a megfelelő eszközöket, akkor egy maroknyi sereggel fogjuk az elkövetkező évek betegellátását végezni.https://index.hu/belfold/2020/03/29/koronavirus_magyarorszagon_magyar_egeszsegugyi_szakdolgozoi_kamara_meszk_egeszsegugy_maszk/