A tudomány alapelve , hogy igyekszik minden kérdésre megfelelő, igazolt és empirikus tapasztalaton alapuló válaszokkal szolgálni. Vagyis ha az a kérdés, hogy pontosan hogyan terjednek a betegségek, akkor megvizsgálja ennek a kérdésnek minden aspektusát. És ha azt már mindenki tudja, hogy a tüsszentéssel vagy köhögéssel át lehet adni egymásnak vírusokat és baktériumokat, akkor felmerülhet a kérdés, hogy mi a helyzet a szellentéssel. A tudomány pedig nem válogat, nem finnyáskodik, hanem nekiáll dolgozni a válaszon.
Hogy ez mennyire foglalkoztatja az embereket, azt az is bizonyítja, hogy a kínai járványügyi központ pekingi irodája kiadott egy hivatalos tájékoztatást is arról, hogy az új koronavírus esetében az alsónemű kellő mértékű védelmet jelent a vírus terjedésében, egészen addig, amíg valaki nagyon közel nem hajol egy fertőzött csupasz fenekéhez.
A furcsa bejelentést azután tették, hogy elkezdett terjedni az emberek között, hogy a fertőzést sunyin eleresztett távozó gázfelhő is terjesztheti. A félelem akkor hatalmasodott el az embereken, amikor bejelentették, hogy székletmintából is sikerült kimutatni a vírust, az emberek pedig attól tartottak, hogy ha ennyire ellenálló dologról van szó, az akár a szellentéssel is terjedhet.
A tudósok nem zárták ki teljesen az eshetőséget, hogy valaki így is megfertőződhet, de ennek az esélye elhanyagolhatóan minimális. Egészen pontosan az kell hozzá, egy fertőzött ember alsónemű nélkül meglehetősen nagy mennyiségű gázt engedjen el, amit valaki kifejezetten közelről beszív. Hogy egy ilyen esetben egészen pontosan, százalékos arányaiban mekkora a fertőzés valószínűsége, azt nem részletezték.
https://index.hu/tudomany/til/2020/03/29/fing_betegseg_virus_jarvany/